1. Długość: 305 km- Ski Arlberg

Zdecydowany faworyt jeśli chodzi o dostęp do tras, ponieważ jest ich aż 305 km. Niezmiennie od 5 lat to największy teren do szusowania w Austrii, dzięki połączeniu odseparowanych dotąd miejsc St. Anton/St. Christoph/Stuben oraz Lech-Zürs/Warth-Schröcken. Zachwyci nas z pewnością nowa kolejka Flexenbahn, łącząca Lech-Zürs ze Stuben/Alpe Rauz. Dodatkowo, istnieje możliwość skorzystania z 4 nowych wyciągów Flexenbahn, Trittkopfbahn I + II i Albonabahn II. Ponadto 30 km czarnych tras gwarantuje niezapomniane wrażenia z jazdy.  

2. Długość: 280 km- SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental

Na drugim miejscu uplasował się teren narciarski SkiWelt łączący 280 km tras do szusowania. Niebotyczny wymiar terenu potwierdza obecność 90 nowoczesnych wyciągów narciarskich, 3 parków rozrywki, typowo dla najmłodszych amatorów sportów zimowych oraz 3 oświetlonych torów saneczkowych. Znajdziemy także miejsca do jeżdżenia w głębokim śniegu. Wszystko to w 9 wioskach narciarskich, które zapewniają całym rodzinom pobyt na najwyższym poziomie.  

Co więcej, nieustanna inwestycja w nowoczesne urządzenia naśnieżające i ciągłe ulepszenia sprawiają, że jest to najchętniej odwiedzane miejsce w Tyrolu.  

3. Długość: 270 km- Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Niewiele mniej, bo 270 km tras narciarkich oferuje Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn. Poprzez połączenie, 6 lat temu, terenu Skicircus Saalbach Hinterglemm z Fieberbunn oraz dwóch dolin Glemm i Pillersee, region ten ma do zaproponowania prawie 300 km tras. Jak sama nazwa wskazuje, charakterystyczne dla tej części Ziemi Salzburskiej są gigantyczne karuzele narciarskie, jak np. 40-kilometrowa karuzela Skicircus, która rozciąga się wzdłuż najważniejszych stacji widokowych. Aby dostać się na te tereny, koniecznie odwiedź miejscowości Saalbach, Hinterglemm, Leogang lub Fieberbrunn.

4. Długość: 238 km- Silvretta Arena Ischgl-Samnaun

Na 4 miejscu w naszym rankingu pod względem największych terenów narciarskich w Austrii uplasowała się Silvretta Arena Ischgl-Samnaun. Teren ten obejmuje swoim zasięgiem region od Doliny Paznaun sięgając aż do szwajcarskiego Samnaun. Warto odwiedzić miasteczko Ischgl, położone na wysokości 1400 m. Ciekawostką jest fakt, że w tym regionie znajdziemy najwyżej w Europie położony urząd celny- na wysokości 2756m. Natomiast w szwajcarskim Samnaun możesz z powodzeniem zrobić zakupy w jednym z 50 sklepów bezcłowych. 

5. Długość: 196km- Serfaus-Fiss-Ladis

Pierwszym z terenów, łączącym trasy o długości poniżej 200 km, jest Serfaus-Fiss-Ladis. W przeważającej części są to trasy niebieskie i czerwone bogate w przepiękne krajobrazy. Cała infrastruktura tego miejsca oferuje wiele atrakcji dla najmłodszych takich jak parki zabaw czy też szlaki przygód. Nie zabraknie również profesjonalnych szkółek narciarskich dla dzieci w każdym wieku. Dodatkowo możemy skorzystać z ogromnej huśtawki (Skyswing) i ponad 2- kilometrowej tyrolki. Zabawa dla całej rodziny zapewniona.

6. Długość: 173 km Kitzbühel

Jeden z bardziej znanych ośrodków narciarskich w Alpach Kitzbühelskich m.in. ze względu na popularną na całym świecie trasę Streif oraz miejsce gdzie rozgrywany jest wyścig Hahnenkamm. Trasy do szusowania zahaczają o szczyty Kitzbüheler Horn, Resterhöhe, Pengelstein oraz Hahnenkamm. Są to miejsca jak najbardziej warta odwiedzenia. 

7. Długość: 144 km- Sölden

Mimo że Sölden nie dysponuje największym terenem narciarskim, to może się pochwalić dostępem do dwóch lodowców, dzięki czemu szusujemy na wysokości do 3340 m. Malownicze krajobrazy, trasy wyścigowe czy parki zabaw to tylko niektóre z atrakcji tego miejsca. Dla bardziej doświadczonych narciarzy nie lada gratką będzie z pewnością karuzela narciarska „Big3-Rallye“, prowadząca przez Gaislachkogl (3058 m), Tiefenbachkogl (3250 m) oraz Schwarze Schneid (3340 m). Warto wspomnieć że to w Sölden kręcono jedną ze scen do filmu „Spectre” o słynnym agencie Jamesie Bondzie.