Dziesięć miesięcy później powstało pierwsze wydanie magazynu National Geographic, które rozesłano do 200 członków Towarzystwa. Okładki nie zdobiła jeszcze charakterystyczne żółta ramka, a w środku nie było fotografii, ale to właśnie ten zeszyt stał się początkiem legendy.

Od tamtej pory Towarzystwo National Geographic przyznało ponad 13 000 grantów, finansując m.in. przełomowe badania i ekspedycje Roberta Peary’ego, Hirama Binghama czy Jane Goodall.

Jest to jedna z największych naukowych i edukacyjnych organizacji non-profit na świecie. Realizuje swoją misję, jaką jest inspirowanie ludzi do dbania o nasza planetę, dokumentowanie odkryć i przekraczanie kolejnych granic, za pośrednictwem wielu mediów. Są to magazyny, programy telewizyjne, książki, mapy, wydarzenia, media interaktywne, podróże, programy edukacyjne oraz produkty sygnowane znakiem żółtej ramki.

Polska edycja miesięcznika National Geographic istnieje od 1999 roku i jest najchętniej czytanym pismem popularno-naukowym w kraju. Z myślą o naszych Czytelnikach zaplanowaliśmy cały rok świętowania, o czym będziemy na bieżąco informować na łamach naszych miesięczników oraz serwisów.

O początkach National Geographic możecie przeczytać tutaj: https://www.national-geographic.pl/aktualnosci/towarzystwo-national-geographic-125-lat