Są takie zdjęcia, które pozostają w głowie oglądającego długo po tym, jak znikną sprzed oczu. Wiercą dziurę w głowie niepokojącym pytaniem "Ale jak to? Jak to zostało zrobione"? i zostają w pamięci jako ilustracje emocji, które w nas wywołały.

W naszej galerii znalazły się zdjęcia, które mają tę moc. 10 fotografii, które zapierają dech w piersiach i od zwykłych "pstryków" różnią się... wszystkim. To prace zgłoszone w  tegorocznej edycji Sony World Photography Awards, a wykonali je zarówno profesjonalni fotografowie, jak i amatorzy.

Sony World Photography Awards 2017 to jeden z największych konkursów fotograficznych na świecie. W tym roku zdjęcia można było zgłaszać w czterech kategoriach: fotografia profesjonalna, w której oceniano dorobek artystyczny twórcy, kategoria otwarta, do której można było zgłaszać amatorskie fotografie oraz dwie kategorie wiekowe: młodzież - przeznaczona dla  fotografujących w wieku 12 - 19 oraz dla nieco starszych - kategoria "studenci".  Organizatorzy konkursu mieli w czym wybierać! Tylko w tym roku wpłynęło 227 596 zgłoszeń. Już 20 kwietnia poznamy autora najlepszego zdjęcia 10. edycji Sony World Photography Awards.

Zgłoszenia do kolejnej edycji zostaną otwarte 1 czerwca 2017 r. Chętni?

Bartosz Dziewanowski/hg