Znamy zwycięzców Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska! Nagroda została przyznana w kategoriach: fotoreportaż, ludzie, zwierzęta, krajobraz, XPERIA Street Photo, XPERIA Art Movie. Jury przyznało też jedno wyróżnienie specjalne i – oczywiście Grand Prix.

Jedenasty Wielki Konkurs Fotograficzny magazynu National Geographic Polska za nami! W tym roku jury główną nagrodę, czyli Grand Prix przyznało Monice Strzeleckiej za fotoreportaż 3. Wszyscy laureaci swoje nagrody odebrali podczas wielkiej gali WKF.
 

Jury – pod przewodnictwem Tomasza Tomaszewskiego – w składzie: Marek Arcimowicz, Wojciech Franus, Paweł Młodkowski, Martyna Wojciechowska, jak co roku nie miało łatwego zadania. Którym fotografiom przyznać nagrody? Jakie najlepiej reprezentują wartości National Geographic? Początki obrad nie były łatwe, ale bez lekkich zgrzytów i gorących dyskusji pomiędzy jurorami, nie udałoby się nam wybrać tak wspaniałych i ciekawych prac.
 

– To jest niesamowite, że po 11 edycjach, a jest to cała dekada, ludzie zgłaszają się, wysyłając dziesiątki tysięcy zdjęć, a my cały czas znajdujemy kolejne talenty! – mówi Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna National Geographic Polska. - Przez trzy miesiące trwania konkursu ponad 7 tys. uczestników wysłało prawie 40 tys. zdjęć! Po raz kolejny jest to dla nas wielki sukces i dowód na to, że Wielki Konkurs Fotograficzny jest wydarzeniem, które na stałe zagościło w świecie fotografii. Liczby mówią same za siebie. W ciągu tych wszystkich lat obejrzeliśmy w sumie 482 tys. zdjęć, a do konkursu zgłosiło się około 82 tys. uczestników! – tłumaczy Martyna Wojciechowska.

Wszystkie zwycięskie zdjęcia zobaczycie w GALERII. Filmy nagrodzone w kategorii Xperia Art Movie dostępne są TUTAJ.

A tutaj możecie zobaczyć, co działo się za zamkniętymi drzwiami obrad jury: