Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej w Bratysławie poinformowała o zamknięciu przejść pomiędzy Słowacją a Ukrainą.

Polski MSZ podobnie jak słowacki, sugeruje rozważenie podróży na Ukrainę. Ponadto zaleca się, aby w trakcie ewentualnej podróży na Ukrainę zachować szczególną ostrożność, przede wszystkim w zakresie higieny, a także ograniczyć przebywanie w miejscach z dużą koncentracją osób. Informuje się również podróżnych, że na przejściach granicznych z Ukrainą mogą tworzyć się kolejki, co związane jest  ze szczegółowymi kontrolami po stronie ukraińskiej.

W związku z epidemią grypy A(H1N1) na Ukrainie strona słowacka  2.11.br. częściowo zamknęła dwa małe przejścia graniczne (Velke Slemence oraz Ubla) dla ruchu osobowego. Ruch samochodowy oraz kolejowy między obydwoma krajami nie został ograniczony. Na największe przejścia graniczne z Ukrainą wysłani zostali lekarze, którzy wraz z celnikami wybiórczo będą kontrolować przekraczające je osoby.

oryginal - sk

Z inicjatywy słowackiego MSZ strona słowacka przekazała na Ukrainę 200 tys. masek ochronnych. Źródło: Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej w Bratysławie Zobacz więcej, sprawdź jakie są objawy świńskiej grypy na www.czytogrypa.pl oryginal - Czy to grypa