Odwiedź nas 28 sierpnia w Placu Zabaw nad Wisłą i zainspiruj się do kolejnej podróży. Tym razem porozmawiamy o podróżach kulinarnych.

To już ostatnie spotkanie!

W ramach wakacyjnego cyku spotkań Planeta Travelera, wspólnie z naszymi ulubionymi autorami i podróżnikami, dostarczaliśmy Wam pomysłów, praktycznych porad i inspiracji, aby ruszyć w drogę i poznawać świat. Dziękujemy, że byliście z nami!

Zapraszamy na ostatnie spotkanie tego lata (28 sierpnia, godz. 20:00, Plac Zabaw nad Wisłą), Temat: podróże kulinarne!

Naszym gościem będzie Basia Starecka, dziennikarka, podróżniczka i felietonistka, stała autorka TRAVELERA. Na łamach swojego bloga Nakarmiona Starecka (nakarmionastarecka.pl) od ponad siedmiu lat publikuje recenzje restauracji i relacje z podróży kulinarnych po Polsce i po świecie. Są to przewodniki kulinarne zarówno po ciekawych restauracjach, barach i kawiarniach jak i listy potraw, których należy spróbować będąc w danym miejscu.

Podczas Planety Travelera opowie, jakich smaków i emocji poszukuje w podróży. Możecie się spodziewać zaskakujących opowieści, ponieważ – jak sama mówi – nie boi się ryzykować, podążać śladem lokalsów i próbować obcych kulturowo potraw. Jadła m. in. żywą ośmiornicę, jajo z rozwiniętym kaczym embrionem, ślimaki morskie, całe grillowane przepiórki, zupę z wieprzowej krwi, koźlinę, cielęcą śledzionę, wieprzową krtań, macicę i wymiona, spermę dorsza, morskiego penisa, surowe kraby i homary. Czy te potrawy były smaczne? Wpadnijcie zapytać!

Blog:nakarmionastarecka.pl/
Facebook: facebook.com/nakarmionastarecka
Instagram: instagram.com/nakarmiona/


Planeta dokumentalnie

Dodatkowo po każdej dyskusji, wspólnie z Fundacją HumanDOC (organizator Festiwalu HumanDOC), przygotowaliśmy dla Was pokaz filmu. Na nadwiślanskich bulwarach będziecie mogli zobaczyć najciekawsze filmy dokumentalne, o których było głośno na świecie, ale nie doczekały się dystrybucji kinowej w Polsce. Warto!

W poniedziałek wyemitujemy „Planeat”, film o grupie naukowców i specjalistów, która próbuje opracować dietę korzystną dla naszego zdrowia, środowiska naturalnego oraz przyszłości planety. Or Shlomi i Shelley Lee Davies w swoim dokumencie pokazują, jak świadome wybory żywieniowe mogą redukować ryzyko wystąpienia chorób serca, raka czy innych dolegliwości współczesnej cywilizacji.  

Partnerem projektu jest Kuchnia Konfliktu. Restauracja serwująca potrawy z regionów świata objętych m. in. działaniami wojennymi oferuje zaskakujące menu i przekonuje misją (laureat 11. edycji konkursu Travelery w kategorii Społeczna Inicjatywa Roku).

Dołączajcie do wydarzenia na naszym fanpage’u!