Powrót do domu to wyjątkowa wystawa, na której zgromadzono prace 12 uznanych artystów związanych prywatnie lub artystycznie z Krakowem

Dawny klasztor ss. koletek, zabytkowy obiekt zlokalizowany w ścisłym centrum miasta, stanie się na miesiąc niezwykłą przestrzenią ekspozycyjną. Już 12 kwietnia przy ulicy Koletek 12 będzie można obejrzeć prace czołówki polskich artystów.

Wystawa Powrót do domu to wspólne przedsięwzięcie Fundacji Sztuk Wizualnych, znanej z organizacji festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie, oraz inwestora, spółki Angel Wawel, która po raz kolejny wciela się w rolę mecenasa ambitnego projektu artystycznego.

Kurator wystawy, Dawid Radziszewski, do udziału zaprosił zarówno wybitne i znane na świecie postaci sceny artystycznej, jak też wschodzące gwiazdy polskiej sztuki współczesnej. Są to między innymi: Rafał Bujnowski, Tomasz Kowalski, Marcin Maciejowski, Agnieszka Polska, Wilhelm Sasnal, Janek Simon i Jakub Julian Ziółkowski.

Jak bardzo mit artysty wrósł się w zbiorową świadomość, szczególnie tu, w Krakowie, gdzie figura twórcy jest ograna na wszystkie możliwe sposoby? Być może tak bardzo, że sami artyści w niego uwierzyli? Wszystkie rewolucje zaczynały się w kawiarniach. Teraz, gdy kawiarnie są już tylko kawiarniami, zmieniły się też i rewolucje – mówi Dawid Radziszewski, kurator wystawy.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 12 kwietnia 2013 roku, o godz. 20:30. Wystawa czynna będzie do 5 maja br.

Artyści:
Rafał Bujnowski
Łukasz Jastrubczak
Tomasz Kowalski
Paweł Książek
Marcin Maciejowski
Bartek Materka
Krzysztof Mężyk
Mikołaj Moskal
Agnieszka Polska
Wilhelm Sasnal
Janek Simon
Jakub Julian Ziółkowski

„Powrót do domu”
Kurator: Dawid Radziszewski
Organizator: Fundacja Sztuk Wizualnych
Mecenas: Angel Wawel

Lokalizacja: Angel Wawel, ul. Koletek 12
13 kwietnia – 5 maja 2013