W poniedziałek w Urtar Pradesh, jednej z najgęściej zaludnionych prowincji Indii, ruszyła akcja sadzenia drzew. Wzięło w niej udział 800 tysięcy osób, a wynik zawstydził ekologów na całym świecie. My też nie możemy wyjść z podziwu.

W tym roku Delhi zostało ogłoszone najbardziej zanieczyszczonym miastem świata. Jego atmosfera dosłownie zabija mieszkańców. Ale nie tylko to miasto ma problem ze smogiem, jakość powietrza to bolączka rozległych i gęstych miast Indii. Trudno zatem dziwić się takiemu zainteresowaniu akcją sadzenia drzew.
 

Poprzedni rekord ustanowili mieszkańcy Pakistanu, kiedy 3 lata temu posadzili ponad 847 tysięcy drzew. Masowe sadzenie to pokłosie konferencji klimatycznej w Paryżu, gdzie Indie zobowiązały się by do 2030 roku zalesić aż 95 milionów hektarów. Na ten cel wydano 6,2 miliardy dolarów.
 

Mamy nadzieję, że do wyścigu staną inne kraje!
 

Źródło: IFLScience
 

 


Pomóżmy mieszkańcom Nepalu odzyskać normalne życie po trzęsieniu ziemi. Rok temu kataklizm zniszczył ten kraj, UNICEF zorganizował akcję pomocy dla Nepalczyków, w którą włączył się Robert Lewandowski! Dołączcie i wy!