Już na początku maja rozpocznie się jedyna w swoim rodzaju akcja charytatywna „Lecimy dla Afryki”. Maja Ważniewicz i Dawid Sobieszek wyruszą na wyprawę z Polski do Afryki samolotem Wilga 2000, by zwrócić uwagę na problem niedoboru wody pitnej na tym kontynencie i wspólnie z Polską Akcją Humanitarną zebrać fundusze na budowę studni w Sudanie Południowym.

Pomysłodawczynią wyprawy do Afryki legendarnym polskim samolotem sportowym jest Maja Ważniewicz, właścicielka firmy Skyfleet Aviation Consulting,  świadczącej kompleksowe usługi zakupu i sprzedaży samolotów oraz doradztwa lotniczego. Wspólnie z pilotem Dawidem Sobieszkiem pokona ponad 10 tys. km, co zajmie około 50 godzin lotu. Jednym z punktów podróży będzie wizyta w obozie PAH w Sudanie Południowym.
   
„Lot Wilgą do Afryki to wielkie wyzwanie. Dwie osoby przez 7 godzin dziennie w niewielkiej kabinie, a na tylnych siedzeniach zapas paliwa – to nie będą komfortowe warunki”, mówi Maja Ważniewicz. „Sprawia nam to jednak ogromną radość, że możemy w ten sposób wesprzeć działania prowadzone od lat przez Polską Akcją Humanitarną na rzecz osób, którym klęski żywiołowe, wojny i ubóstwo odebrały możliwość korzystania z bezpiecznych źródeł wody” – dodaje inicjatorka akcji.

Celem akcji „Lecimy dla Afryki” jest promocja działań prowadzonych przez PAH w najbardziej potrzebujących krajach  oraz zebranie funduszy na tworzenie nowych ujęć wody pitnej w Sudanie Południowym. Aby wesprzeć budowę studni dla osób, których zdrowie i życie zależy od dostępu do wody, wystarczy dokonać wpłaty na specjalne konto PAH: BPH S.A 65 1060 0076 0000 3310 0016 0860, z dopiskiem „Lecimy dla Afryki”.

Partnerem projektu „Lecimy dla Afryki” jest firma Thermaflex. Wyprawę patronatem medialnym objęły: Sukces, Men’s Health, National Geographic Traveler, Radio PiN, Manager MBA, Essence, Przegląd Lotniczy, Skrzydlata Polska, Pilot Club Magazine. Akcję wspierają również portale lotniczapolska.pl i dlapilota.pl.

Relacja z wyprawy i więcej informacji na stronie www.skyfleet.pl oraz www.facebook.com/LecimyDlaAfryki

Kontakt dla mediów:
Media Metropolis: Małgorzata Mazur, tel: +48 601 280 484, mmazur@mediametropolis.pl oraz Katarzyna Dmowska, tel: +48 601 447 151, kdmowska@mediametropolis.pl