Wiemy, kto odwiedzi Polskę mimo jesiennej słoty i jakie kierunki w najbliższych tygodniach wybiorą sami Polacy

Goście z zagranicy
Serwis trivago.pl, porównujący ceny ponad 700 tysięcy hoteli z całego świata, sprawdził jak wyglądają trendy podróżnicze na nadchodzące miesiące. Z analizy wynika, że wśród narodowości najczęściej poszukujących zakwaterowania w Polce jesienią są: Norwegowie, Węgrzy oraz Szwedzi. Poza pierwszą trójką znaleźli się Finowie i Czesi. Cena, jaką gotowi są zapłacić odwiedzający nasz kraj Norwegowie, wynosi 314 zł za pokój dwuosobowy. To najwięcej spośród wszystkich narodowości decydujących się na nocleg w Polsce. w okresie jesiennym Dla porównania średnio 307 zł za noc wydadzą Szwedzi, a 299 zł Szwajcarzy. Najdłużej planują u nas zostać Hiszpanie, Szwajcarzy i Irlandczycy. Z przygotowanego zestawienia wynika, że szukają zakwaterowania średnio na 3 dni. Wśród miasta, które jesienią cieszą się największym zainteresowaniem obcokrajowców znajdują się Kraków, Warszawa oraz Gdańsk. W stolicy Małopolski zakwaterowania jesienią szuka 29% zagranicznych użytkowników trivago. Warszawą zainteresowanych jest 20% odwiedzających oraz 10% Gdańskiem.
Źródło: trivago.pl
Jesienne Polaków zwyczaje
Okazuje się, że jesienią Polacy najbardziej lubią Pragę. Noclegu w tym mieście szuka blisko 10% polskich użytkowników trivago.pl zainteresowanych zagranicznymi kierunkami. Blisko 9% decyduje się na nocleg w Rzymie, a 7% w Paryżu. Spośród najpopularniejszych kierunków najwięcej, bo aż średnio 807 zł, jesteśmy gotowi wydać na hotel w Londynie. Dalej w zestawieniu jest Paryż (791 zł) oraz Amsterdam (634 zł). Spośród krajowych kierunków prym wiedzie Warszawa, w której jesienią zakwaterowania szuka blisko jedna czwarta polskich użytkowników trivago. 14% planuje zatrzymać się w Krakowie, natomiast 9% we Wrocławiu.
Jeśli zaś chodzi o długość pobytu, to wśród Polaków są to średnio 2 dni w przypadku kierunków krajowych oraz około 3 i pół dnia podczas wyjazdów zagranicznych.
Źródło: trivago.pl