W dniach 24 - 25 sierpnia 2013 r. Jelenia Góra stanie się stolicą kolarstwa szosowego

A wszystko to za sprawą „Karkonoskiego Klasyku" BGŻ Pro Liga Jelenia Góra, czyli Górskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym 2013. Z uwagi na lokalizację tego wydarzenia sportowego, jego partnerem zostały Polska Grupa Uzdrowisk oraz spółka INTERFERIE – zarządzane przez KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.

Tegoroczne Górskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym odbędą się w takich kategoriach, jak: Open Kobiety, Open Mężczyźni, Orlik Kobiety, Orlik Mężczyźni, Juniorki, Juniorzy Juniorki Młodsze i Juniorzy Młodsi. Wszystkie wyścigi będą zaczynać się w najstarszym polskim uzdrowisku termalnym – w Cieplicach na Placu Piastowskim, a kończyć w Jagniątkowie przy Domu Hauptmana.
Uzdrowisko Cieplice – Polska Grupa Uzdrowisk, jako gospodarz Mistrzostw wsparło organizację, miedzy innymi poprzez udostepnienie swojej infrastruktury na potrzeby sportowców. Dzięki temu odprawy zawodników będą odbywały się w Restauracji Zdrojowej Edward, historycznej Sali balowej położonej w centralnym miejscu Parku Zdrojowego, zaliczanego do jednego z najładniejszych na Dolnym Śląsku.
Ponadto, malownicze położenie w samym centrum kotliny czyni Jelenią Górę oraz Uzdrowisko Cieplice miejscem niezwykle atrakcyjnym dla miłośników turystyki i aktywnego wypoczynku. W mieście i w jego otoczeniu znajdują się znakomite tereny do uprawiania turystyki, zarówno pieszej, jak i rowerowej. Dogodna komunikacja do pobliskich ośrodków górskich z infrastrukturą zapewniającą uprawianie sportów zimowych, w tym m.in. narciarstwo zjazdowe i biegowe, jest dodatkowym atutem atrakcyjnego położenia miasta dla gości i kuracjuszy cieplickiego zdroju.

Termin – 24 – 25 sierpnia 2013 roku
Miejsce: Start – Jelenia Góra (Cieplice), Plac Piastowski
 Meta – Jelenia Góra (Jagniątków), ul. Michałowicza – Dom Hauptmana

Więcej informacji, program imprezy, regulamin, formularze zgłoszeń na stronie: www.karkonoskiklasyk.pl