rinjani1

Jego Wysokość Wulkan Rinjani

Anna Jaklewicz

SPECJALIZACJA: PODRÓŻNIK ARCHEOLOG

Podróżniczka z pasji, archeolog z wykształcenia. Trzykrotnie uczestniczyła w pracach wykopaliskowych w Sudanie, a w Egipcie pracowała przez rok jako przewodnik. Prywatne podróże zawiodły ją do Azji. Podróżowała po Chinach, Wietnamie, Laosie, Kambodży, Indiach, Malezji, Singapurze. Ostatnie trzy lata poświęciła na eksplorację Indonezji. Jej samotna wyprawa śladem mało znanych grup etnicznych zdobyła nominację do TRAVELERA. Autorka książki „Niebo w Kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta”. Obecnie pracuje nad drugą książką, tym razem o Indonezji.

www.annajaklewicz.pl

Opis

Kuta › Lombok › Krater Senaru › Jezioro Segara Anak › Krater Sembalun › Wulkan Rinjani › Plaża Kuta › Legian › Tanah Lot › Rzeka Telaga Waja › Wyspa Lembongan › Świątynia Uluwatu

Kraina tysiąca świątyń, uśmiechniętych ludzi, niezapomnianych wschodów słońca wyłaniających się z fal Oceanu Indyjskiego. Bali i Lombok to od zawsze upragnione miejsca turystów, utożsamiane z rajem na ziemi. Program obejmuje wszystko, co najlepsze na obu wyspach. Trzy dni trekkingu po kalderze Rinjani, noclegi w namiotach w dziewiczych regionach wyspy, zielone lasy tropikalne, spływ raftingowy rzeką i snurkowanie w błękitnych wodach Oceanu Indyjskiego to tylko część atrakcji z aktywnego programu przygotowanego dla tych, którzy chcą widzieć i doświadczać więcej.

Atuty oferty

  • 3 dni trekkingu po wyspie Lombok
  • wschód słońca na wulkanie Rinjani
  • rafting po rzece Telaga Waja
  • wypoczynek na rajskich plażach Bali i Lombok

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot na Bali.

2. DZIEŃ. KUTA
Przylot na Bali. Transfer do hotelu w Kuta. Zakwaterowanie i nocleg.
 
3. DZIEŃ. LOMBOK
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko lokalne i przelot na wyspę LOMBOK. Przejazd do wioski Senaru (600 m n.p.m.)
zlokalizowanej przy parku narodowym u podnóża wulkanu Rinjani (3726 m n.p.m.), gdzie znajduje się najlepsza baza wypadowa
na szlaki piesze po parku narodowym i kalderze Rinjani. Spacer po okolicy Senaru, na trasie wodospady Sindang Gila i tradycyjna wioska plemienia Sasaków. Zakwaterowanie, nocleg w hotelu.

4. DZIEŃ. TREKKING: KRATER SENARU
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjście z wioski Senaru na trasę trekkingu, którego celem jest osiągnięcie KRATERU SENARU (2641 m n.p.m.). Trasa początkowo wiedzie tropikalnym lasem, ze spektakularnymi widokami na jezioro Segara znajdujące się we wnętrzu krateru, szczyt Rinjani i na sąsiadujące trzy maleńkie wyspy Gili i majestatyczne Bali. Obiad. Ze względu na duże różnice temperatur między wybrzeżem a trasą trekkingu zalecamy zabrać ciepłą górską odzież. Nocleg w obozie przy kraterze Senaru. Kolacja i nocleg w namiotach.
Czas trekkingu: ok. 7,5 godz.
 
5. DZIEŃ. JEZIORO SEGRA ANAK – KRATER WULKANU SEMBALUN
Złożenie obozu. Wschód słońca oglądany z krateru to jeden z niezapomnianych widoków, które pozostają w pamięci na całe życie. Śniadanie. Dalsza trasa trekkingu wiedzie w dół na dno krateru do JEZIORA SEGARA ANAK (2000 m n.p.m.) i do gorących źródeł. Czas wolny na kąpiel w naturalnym spa. Po obiedzie kontynuacja trasy pieszej do KRATERU SEMBALUN (2639 m n.p.m.) gdzie zostanie rozbity obóz. Kolacja i nocleg w namiotach.
Czas trekkingu: ok. 6 godz.

6. DZIEŃ. TREKKING: WULKAN RINJANI
Złożenie obozu. Wyjście (godz. 2.30) na szczyt WULKANU RINJANI (3726 m n.p.m.). Śniadanie. Nachylenie, zmienna pogoda i piaszczyste podłoże sprawiają, że jest to najtrudniejszy dzień trekkingu. Wszystkie trudy zrekompensuje satysfakcja i zachwycający widok ze szczytu na wschodzące słońce nad Bali. Zejście przez krater Sembalun do wioski o tej samej nazwie. Obiad. Przejazd do Senggigi. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
Czas trekkingu: ok. 9,5 godz.

7. DZIEŃ. PLAŻA KUTA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na południową część wyspy, ze słynną rajską PLAŻĄ KUTA. Czas wolny. Transfer na lokalne lotnisko, przelot do Denpasar. Transfer z lotniska do hotelu w Legian. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ. LEGIAN
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek na plaży w LEGIAN. Nocleg.
 
9. DZIEŃ. SERCE BALI I TANAH LOT
Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę do serca Bali. Na trasie m.in.: tradycyjne wioski, gdzie można zobaczyć styl życia rdzennych mieszkańców wyspy, tarasowe uprawy ryżu, słynny targ owoców w Candi Kuning, jezioro Bedugul (1300 m n.p.m.) z górskim ośrodkiem wypoczynkowym, malowniczo usytuowane świątynie: Ulun Danu Barat i nadmorska TANAH LOT. Obiad. Powrót do hotelu. Nocleg.

10. DZIEŃ. RAFTING PO RZECE TELAGA WAJA
Śniadanie. Przejazd na wschodnią część Bali i zbocze góry Agung. Rozpoczęcie spływu po rzece TELAGA WAJA. Odkrywanie uroków Bali i jej dziewiczych krajobrazów. Rzeka wije się w cieniu tropikalnych lasów i zachwyca przejrzystością wody. Emocji dodają progi skalne na trasie spływu. Obiad. Powrót do hotelu. Czas wolny. Nocleg.

11. DZIEŃ. WYSPA LEMBONGAN
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka na WYSPĘ LEMBONGAN - doskonały sposób na wypoczynek w rajskim otoczeniu. Przepłynięcie szybką łodzią na wyspę Lembongan, która leży na południowy wschód od Bali. Pobliskie rafy koralowe stwarzają doskonałe warunki do snurkowania w błękitnej wodzie oblewającej wyspę. Przejażdżka „Banana Boat”. Obiad. Przejazd po wyspie, wizyta na Dream Beach. Rejs powrotny na Bali. Nocleg.

12. DZIEŃ. ŚWIĄTYNIA ULUWATU
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wyjazd do ŚWIĄTYNI ULUWATU, która wchodzi w skład Sześciu Świątyń Światła, tłumnie odwiedzanych przez Balijczyków. Pokaz tańca Kecak, obiad przy plaży Jimbaran z muzyką na żywo. Miejsce to znane jest z doskonałych owoców morza i pięknych zachodów słońca nad Oceanem Indyjskim. Powrót do hotelu. Nocleg.

13. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

14. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

Świadczenia:

11 noclegów na trasie: 9 w hotelach ***/****, 2-os. pokoje z łazienkami; 2 w obozie w namiotach; namioty 2-os. • wyżywienie: 11 śniadań, 5 obiadów, 2 kolacje • przelot • przejazd komfortowymi minibusami lub samochodami terenowymi wg programu • opieka pilota i lokalnego przewodnika górskiego • aktywności wymienione w programie wraz z niezbędnym sprzętem • opłaty za wstępy do Parku Narodowego Rinjani • ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex rozszerzone o następstwa uprawiania sportów wysokiego ryzyka.

rinjani2