shutterstock_324699287(2)

Chiny

Akademia Fotografii

Mikołaj Nowacki

SPECJALIZACJA: FOTOGRAF

Prawnik z wykształcenia, fotograf z pasji. Zdobył wiele nagród i był finalistą w konkursach fotograficznych w Polsce i za granicą, m.in. w Grand Press Photo, BZ WBK Press Foto, Sony World Photography Awards, NPPA Best of Photojournalism. Swoje fotoreportaże publikował m.in. w polskich edycjach magazynów National Geographic i National Geographic Traveler oraz za granicą, m.in. w The Sunday Times Magazine, Le Monde, Neue Zürcher Zeitung, Stern oraz na prestiżowych blogach fotograficznych The New York Times Lens oraz CNN Photos. Miał autorską wystawę w prestiżowej VII Gallery w Nowym Jorku. Swoje prace wystawiał także w Chinach. Tam także został zaliczony do dziesiątki najlepszych fotografów.

www.mikolajnowacki.com

5 powodów, żeby z aparatem fotograficznym pojechać do Chin
 
1. Tysiące lat historii
Mało który kraj może się poszczycić tak długą historią. To jedna z najstarszych cywilizacji na świecie. Świadectwem tego są niezwykłe budowle, takie jak budowany przez niemal tysiąc lat Wielki Mur Chiński, czy kompleksy świątynne (np. Świątynia Nieba) i pałacowe (jak Zakazane Miasto czy Pałac Letni) w Pekinie. 
 
 
2. Nowoczesność
Szybkie pociągi, drapacze chmur, futurystyczna architektura – to wszystko można zobaczyć w Szanghaju, największym chińskim mieście i jednej z największych aglomeracji na świecie. Znajduje się w nim najwyższa w Azji wieża telewizyjna, oczywiście z platformą widokową. To stąd najlepiej można podziwiać panoramę tego pędzącego w przyszłość miasta.
 
 
3. Egzotyka 
Widać ją praktycznie na każdym kroku. Wynika to z odmiennej od europejskiej estetyki.
Wspaniała architektura zabytkowych budowli, niemal w całości zwieńczona charakterystycznymi, wygiętymi dachami. 
Niezwykle harmonijne tradycyjne ogrody, takie jak te w mieście Suzhou.  Egzotyczna, dzika przyroda.
W Państwie Środka niemal wszystko jest inne. 
 
 
4. Kultura i sztuka
Fascynująca i niezwykle różnorodna. Z Chin prowadził kiedyś Jedwabny Szlak i nadal jedwab się tu produkuje – zobaczyć można cały proces jego produkcji. Stąd pochodzi herbata, jej przygotowanie i parzenie odbywa się na drodze tradycyjnego rytuału. Tu rozkwitła sztuka kaligrafii i wciąż można się jej uczyć, używając tradycyjnych narzędzi. W Chinach narodziło się tai chi, w wielu miejskich parkach można rano zobaczyć dziesiątki ludzi ćwiczących tę sztukę walki. 
 
 
5. Inna skala
Chiny są jednym z największych krajów na świecie, mają najwięcej obywateli ze wszystkich państw. Plac Tiananmen w Pekinie jest największym na świecie publicznym placem. Miasto, które w Europie ze względu na liczbę mieszkańców jest uważane za metropolię, w Chinach byłoby niewielką lub średnią miejscowością. Szanghaj liczy ponad 24 mln osób, a Warszawa (największe miasto w Polsce) niecałe dwa miliony. To pokazuje ogrom skali Chin.

 

Pojedź na wyprawę

FOTO CHINY / 9 DNI

Pekin • Wielki Mur • Suzhou • Luzhi • Szanghai

Świetnie zaplanowana trasa dla miłośników fotografii. Wielość tematów fotograficznych jest tak duża jak wielkie są same Chiny. Można sprawdzić się w fotografii miejskiej, kulinariów czy portretów. Wyprawa do Państwa Środka fascynującego wspaniałymi zabytkami, baśniowymi krajobrazami, rozmachem metropolii i ciekawymi zwyczajami. W programie Pekin – mieszanka tradycji i nowoczesności, Wielki Mur – symbol Chin i Szanghaj z imponującymi punktowcami. Emocji dostarczy na pewno wjazd na wieżę telewizyjną Perła Orientu i przejazd szybkim pociągiem, a lekcja kaligrafii pozwoli odkryć uśpione talenty. Wizyta w najpiękniejszych ogrodach w Suzhou, będących przykładami perfekcji i harmonii w sztuce projektowania oraz rejs łodziami po kanałach Luzhi to wymarzony relaks. Trasa w Chinach ok. 400 km plus przejazd pociągiem.

Atuty oferty

  • Wielki Mur Chiński
  • Tradycyjne ogrody w Pekinie i Szanghaju
  • Indywidualne porady i wskazówki
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie. Bezpośredni przelot samolotem PLL LOT do Pekinu. Trasa obsługiwana jest przez samoloty typu B787 Dreamliner.
 
2. DZIEŃ. PEKIN
Przylot do PEKINU. Miasto, którego oblicze zmienia się w ogromnym tempie jest fascynującą mieszanką hipernowoczesności, szklanych wysokościowców i cichych spokojnych zaułków ze wspaniałą tradycyjną architekturą. Wizyta w Świątyni Nieba, uważanej za łącznik z niebiosami, jednym z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych zabytków Pekinu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny, nocleg.
 
3. DZIEŃ. PEKIN
Śniadanie. Zwiedzanie Placu Tiananmen, który jest największym publicznym placem na świecie. Przejście do Zakazanego Miasta. Zwiedzanie pałacu cesarskiego rozpocznie się od Bramy Niebiańskiego Spokoju poprzez część administracyjną pałacu, dziedzińce i pawilony zastrzeżone jedynie dla cesarza, rodziny cesarskiej i najwyższych dostojników państwowych do prywatnych sypialni i dziedzińców, które zamieszkiwały liczne nałożnice cesarskie. Czas wolny w ogrodach Zakazanego Miasta. Spacer Parkiem Węglowego Wzgórza, który jest oazą zieleni i spokoju w samym centrum gwarnej metropolii. Dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu) przejazd rikszami po tradycyjnej dzielnicy Pekinu tzw. Hutongach. Malowniczo położone wokół jezior są miejscem, które licznie odwiedzane jest przez turystów i samych mieszkańców Pekinu. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.
 
4. DZIEŃ. WIELKI MUR
Śniadanie. Przejazd na WIELKI MUR – jedną z największych atrakcji turystycznych Chin. Imponująca budowla znajduje się na liście UNESCO. Czas wolny na spacer. Przejazd do Pałacu Letniego, wybudowanego na polecenie cesarzowej Cixi. Pałac wraz z imponującymi ogrodami, blisko 3 tys. pawilonów, i malowniczym jeziorem, na którym podziwiać można marmurową łódź, stanowi jedną z największych atrakcji Pekinu. Spacer wzdłuż słynnej Długiej Galerii, dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu ok. 10 CNY) krótki rejs po jeziorze, z którego rozpościera się widok na okoliczne wzgórza i pawilony pałacowe. W drodze powrotnej do Pekinu przystanek przy parku olimpijskim czas na zdjęcia. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Kung-Fu Show – niezwykle interesujący pokaz chińskich sztuk walki, świat buddyjskich mnichów przedstawiony w oprawie wspaniałej muzyki i w barwnej scenerii. Powrót do hotelu, nocleg.
 
5. DZIEŃ. SUZHOU
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd super szybkim pociągiem do SUZHOU – słynnego ośrodka produkcji jedwabiu. Miejsce to słynie z malowniczych kanałów i bajkowych ogrodów, wpisanych na listę UNESCO, którymi zachwycał się już Marco Polo. Zwiedzanie Ogrodu Mistrza Sieci (wpisanego na listę UNESCO). Wizyta w fabryce jedwabiu – poznanie procesu produkcji tego materiału, możliwość zakupów w przyfabrycznym sklepie. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
 
6. DZIEŃ. LUZHI – SZANGHAJ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer w Ogrodzie Pokornego Zarządcy. Przejazd do LUZHI, „wodnej wioski”, malowniczo położonej niczym Wenecja pośród plątaniny kanałów, gdzie czas zatrzymał się dawno temu. Rejs łodziami po kanałach miasteczka. Czas wolny. Przejazd do SZANGHAJU. Spacer nadbrzeżną promenadą Bund. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka statkiem po rzece Huang Pu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
 
7. DZIEŃ. SZANGHAJ
Śniadanie. SZANGHAJ to miasto, które w ciągu ostatnich kilku dekad rozwijało się bardzo dynamicznie spełniając sen i marzenia milionów chińczyków na dostatnie i bogate życie. Zwiedzanie Świątyni Nefrytowego Buddy, która mieści wspaniały skarb sztuki sakralnej – posąg Buddy wysadzany klejnotami. Spacer ulicami starego miasta, którego tradycyjna architektura kontrastuje z dominującymi krajobraz wysokościowcami. Czas wolny na zakupy. W ciągu dnia fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wjazd na taras widokowy Perły Orientu (468 m). Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) przejazd na lotnisko jedyną komercyjną koleją magnetyczną świata Maglev, która osiąga maksymalną prędkość 431 km/h. Wieczorny spacer po słynnej ulicy Nanjing – głównej ulicy handlowej rozświetlonej setkami neonów, gdzie znajduje się niezliczona liczba domów towarowych, sklepów i restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.
 
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd superszybkim pociągiem do Pekinu. Przejazd do centrum handlowego Silk Market, gdzie kupić można ubrania, pamiątki, typowe lokalne produkty. Czas wolny na zakupy. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
 
9. DZIEŃ.
Śniadanie w formie pakietu. Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Polski
 
ŚWIADCZENIA
 
7 noclegów w hotelach*** w: 4 w Pekinie, 1 Suzhou, 2 w Szanghaju; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań • przelot Warszawa-Pekin-Warszawa • przejazd klimatyzowanym minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) 7 noclegów w hotelach*** w: 4 w Pekinie, 1 Suzhou, 2 w Szanghaju; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań • przelot Warszawa-Pekin-Warszawa • przejazd klimatyzowanym minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • warsztaty fotograficzne prowadzone przez fotografa współpracującego z polską edycją National Geographic • ubezpieczenie KL i NW
 

Pojedź na wyprawę

shutterstock_293278649(2)

<p>Shanghai / Fot.Shutterstock</p>