Jury

Martyna Wojciechowska

Dziennikarka, od 8 lat redaktor naczelna polskiej edycji magazynów "National Geographic" i " NG Traveler". Od 1998 roku związana z telewizją TVN, dla której zrealizowała m.in. 54 odcinki autorskiej serii podróżniczej "Kobieta na krańcu świata", emitowanej już w 10 krajach na świecie. Dokument “Ludzie Duchy” o sytuacji albinosów w Tanzanii, który wyreżyserowała, nominowany został do prestiżowej nagrody Złota Nimfa na Festiwalu w Monte Carlo. Jako druga Polka zdobyła Koronę Ziemi (Mount Everest w 2006 roku), pierwsza Polska z Europy Środkowo-Wschodniej, która ukończyła rajd Dakar. Autorka 10 bestsellerowych książek, jej tytuły dla najmłodszych "Dzieciaki świata" i "Zwierzaki świata" otrzymały nagrodę National Geographic Society w Waszyngtonie za najlepszy międzynarodowy projekt książkowy. Osobowość 10-lecia wg Onetu, Kobieta Roku 2009 magazynu "Twój Styl", wybrana przez BBC Knowledge najbardziej pożądanym pracodawcą. Laureatka Wiktora w kategorii Osobowość Telewizyjna. Zwyciężczyni ogólnopolskiego plebiscytu magazynu "Press" wśród studentów dziennikarstwa - wybrana osobą, którą studenci chcieliby zostać w przyszłości. Najbardziej Wpływowa Kobieta polskich mediów w rankingu Gazety Wyborczej.

Tomasz Tomaszewski

Posiada stopień doktora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji National Geographic Creative w Waszyngtonie oraz American Society of Media Photographers. Zajmuje się fotografią prasową, publikuje swoje zdjęcia w najważniejszych pismach polskich i wielu zagranicznych, jak: National Geographic Magazine, Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Elle, Vogue. Wydał kilka książek autorskich: Ostatni. Współcześni Żydzi polscy (tekst Małgorzata Niezabitowska), W poszukiwaniu Ameryki (tekst Małgorzata Niezabitowska), Cyganie – inni ludzie tacy jak my, W Centrum, Niezwykła Hiszpania, Rzut beretem, Zapewnia się atmosferę życzliwości, To, co trwałe. Górale, tradycja i wiara, oraz ilustrował swoimi pracami kilkanaście prac zbiorowych. Autor wielu wystaw indywidualnych w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii, Holandii, Włoszech, Irlandii, Niemczech, Indonezji, Brazylii, na Madagaskarze i w Polsce. Jest laureatem polskich oraz międzynarodowych nagród fotograficznych. Od dwudziestu ośmiu lat współpracuje z magazynem National Geographic USA, w którym opublikował osiemnaście esejów fotograficznych, a od 1999 roku jest głównym konsultantem jego polskiej edycji. Uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech.
www.tomasztomaszewski.com

Iwona El Tanbouli-Jabłońska

Grafik i fotograf. Wcześniej pracowała w dziale graficznym magazynu “Film" oraz magazynu "Twój Styl". Tworzyła makiety do magazynów o tematyce podróżniczej, lifestylowej oraz do albumów fotograficznych. Współzałożycielka studia F11 - Pracownia, gdzie prowadzi autorskie projekty fotograficzne. Fotografią zajmuje się od ponad piętnastu lat.

Marek Arcimowicz

Rocznik 1972. Fotograf zawodowy od „zadań specjalnych” z 20-to letnim stażem. Wykładowca akademicki. Fotografował we wszystkich strefach klimatycznych. Uczestnik i organizator wypraw wspinaczkowych, eksploracyjnych i naukowych. Od 15 lat fotograf National Geographic Polska. Z wykształcenia architekt. Żyje w międzykontynentalnym rozkroku, a w przerwach w pracy, mieszka z rodziną w górach.

Paweł Młodkowski

Jest fotografem National Georaphic Polska. Od 2005 r. w ramach autorskich projektów fotografuje z lotu ptaka te fragmenty krajobrazu, które wyróżnia szczególna estetyka; harmonia lub ciekawa gra skojarzeń. Ziemia w jego oczach nabiera często nieoczekiwanie plastycznego wymiaru. Wydaje się być żyjącym płótnem, zapełnianym nieustannie przez nieświadomych swego dzieła, anonimowych malarzy. Jego prace nagradzane i wyróżniane były, między innymi w: Wielkim Konkursie Fotograficznym National Geographic, Pilsner Urquell Photography Awards, Prix de la Photographie Paris, Internetional Photography Awards, Sony World Photography Awards. Zawodowo nie zawsze patrzy na świat z góry - fotografią i grafiką zajmuje się w znacznie szerszym zakresie.