Odwiedź nas w Placu Zabaw nad Wisłą i zainspiruj się do kolejnej podróży.

W ramach wakacyjnego cyku spotkań Planeta Travelera, wspólnie z naszymi ulubionymi autorami i podróżnikami, chcemy dostarczać Wam pomysłów, praktycznych porad i inspiracji, aby ruszyć w drogę i poznawać świat. Gotowi? Czekamy na Was w każdy poniedziałek o 20:00, przez cały lipiec i sierpień w Placu Zabaw nad Wisłą.

Podczas najbliższego spotkania (7 sierpnia) będzie można posłuchać o wolontariacie w podróży. Joanna Kopka z redakcji National Geographic i Maria Geremek, inicjatorka projektu MAKE A CHANGE, podzielą się swoimi doświadczeniami w opiece nad dzikimi zwierzętami w Afryce. Opowiedzą jak przygotować się do takiego wyjazdu, na co zwracać uwagę, aby na miejscu rzeczywiście pomagać.

Joanna Kopka - kartograf National Geographic, miłośniczka zwierząt, głównie wszelkiego rodzaju kotowatych oraz pingwinów i cudowronków. Posiadaczka 2 kotów (oczywiście ze schroniska) oraz kilku rybek. Od 3 lat zapalony jeździec konny, wolne chwile stara się spędzić w ulubionej stajni. Podróże łączy z zamiłowaniem do zwierząt i sztuki, dlatego są one związane z wystawami lub opieką nad zwierzętami. Ma za sobą wolontariaty w RPA, gdzie zajmowała się głównie kotami, nawet tymi największymi. Już planuje kolejny, tym razem do Willdlife Friends Foundation w Tajlandii.

Maria Geremek - podróżniczka, lekarz weterynarii. Odkąd sięga pamięcią, zawsze chciała podróżowac i pomagać. W ten sposób zrodził się pomysł wyjazdu na wolontariat do Afryki, aby tam pomagać w ośrodku rehabilitacji dzikich zwierząt. Pierwsza samotna podróż wywołała efekt domina - poznawała ludzi, ruszała w kolejne wyprawy (m. in. do Meksyku, aby obserwować wieloryby) i rozkręciła wyjątkowy projekt "Make a Change". Początkowo był to blog, teraz znacznie więcej. Maria organizuje wyjazdy dla młodzieży do Afryki. Dzięki "Make a Change" młodzi ludzie pochodzących z różnych miejsc i środowisk mieli szanse zobaczyć dziką Afrykę i przeżyć przygodę zmieniającą spojrzenie na świat. Powstała wystawa zdjęć oraz film. Kolejna wyprawa już w przygotowaniu, a hasło przewodnie dalej aktualne: „follow your dream and make a change”.

A w kolejnych odsłonach o:
- podróżach z adrenaliną, czyli kitesurfing i egzotyczne kierunki (21 sierpnia: Victor Borsuk),
- podróżach kulinarnych (28 sierpnia: Baśka Starecka NAKARMIONASTARECKA.pl).

Dodatkowo po każdej dyskusji, wspólnie z Fundacją HumanDOC (organizator Festiwalu HumanDOC), przygotowaliśmy dla Was pokaz filmu. Na nadwiślańskich bulwarach będziecie mogli zobaczyć najciekawsze filmy dokumentalne, o których było głośno na świecie, ale nie doczekały się dystrybucji kinowej w Polsce. Warto!

W najbliższy poniedziałek zaprezentujemy "24 śniegi", czyli hit zeszłorocznej edycji Festiwalu. Film opowiada historię człowieka żyjącego w odosobnieniu. Głównym bohaterem jest Siergiej, hodowca koni, który zmaga się z naturą i własną samotnością w arktycznej Jakucji, najzimniejszym miejscu na świecie.

Partnerem projektu jest Kuchnia Konfliktu. Restauracja serwująca potrawy z regionów świata objętych m. in. działaniami wojennymi oferuje zaskakujące menu i przekonuje misją (laureat 11. edycji konkursu Travelery w kategorii Społeczna Inicjatywa Roku).

O dokładnym harmonogramie nadchodzących spotkań i repertuarze kina będziemy Was na bieżąco informować.

WSTĘP WOLNY!