Zachwyca pięknymi krajobrazami oraz atmosferą wyjątkowo przyjazną dla turystów. Słoneczna Chorwacja nie bez powodów stała się jednym z najchętniej odwiedzanych przez polskich turystów państw. Bałkański klimat, nadmorskie atrakcje i pełne zabytków miasta – oto największe walory tego kraju. Jakim zapleczem turystycznym dysponuje to państwo? Z jakich ofert warto skorzystać?

Chorwacja: jeden kraj – wiele możliwości
Turyści planujący samodzielną wyprawę do Chorwacji ze znalezieniem noclegów na jej terenie nie powinni mieć najmniejszych problemów. Wystarczy zerknąć na stronę edom.pl, by zapoznać się z szeroką ofertą domków i apartamentów do wynajęcia na czas urlopu. Jak wybrać najlepsze rozwiązanie? Co lepsze: hotel, domek letniskowy czy apartament?

Blaski i cienie hotelowego życia

Hotele, tak chętnie wybierane przez grupy zorganizowane, tracą na znaczeniu w oczach turystów indywidualnych. Dlaczego? Pobyt w dobrym hotelu to zazwyczaj dość wysoka cena pokoju i wyżywienia, brak poczucia prywatności oraz konieczność dostosowania się do obowiązujących w danym obiekcie zasad. Choć można liczyć tu na profesjonalną obsługę, turyści ceniący sobie niezależność lub chcący spędzić  wakacje w Chorwacji w rodzinnej atmosferze coraz częściej decydują się zatem na wynajem kwater prywatnych: apartamentów oraz domków letniskowych. Która z tych opcji jest lepsza?

Apartament: dla kogo będzie dobrym rozwiązaniem?
Prywatne kwatery w Chorwacji to przede wszystkim komfortowo wyposażone apartamenty. Chorwacja może się w tym zakresie pochwalić wyjątkowo szeroką ofertą. Dla singli oraz mniejszych rodzin wynajem prywatnego mieszkania na czas urlopu to idealne rozwiązanie. Z takiej oferty można skorzystać w najpopularniejszych regionach turystycznych, jakimi są Istria czy Dalmacja. Dzięki apartamentom można też ułatwić sobie zwiedzanie chorwackich miast, jak Zadar czy słynny Dubrownik. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Jest ich wiele. Dostęp do aneksu kuchennego, większa przestrzeń oraz tak ważny dla rodzin spokój to tylko te najważniejsze walory wynajmu mieszkania na czas wakacji.

Wakacyjna rezydencja
Letniskowe domki w Chorwacji idealnie sprawdzają się w przypadku tych turystów, którzy wakacje spędzają w większym gronie na słonecznym wybrzeżu Adriatyku. Wygoda i piękne położenie takich rezydencji sprawia, że spędzony w nich urlop staje się wyjątkowo atrakcyjny. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest spora oszczędność, co ma duże znaczenie w przypadku większych rodzin lub grupy znajomych. Płaci się za wynajem domku, a cena pozostaje niezmienna bez względu na liczbę osób mających spędzić w nim wczasy. To wyjątkowo ekonomiczne i wygodne rozwiązanie, dzięki któremu za niewielką cenę można w pełni wykorzystać wakacje w Chorwacji. Wybór jest szeroki. Dzięki edom.pl można uzyskać dostęp do blisko 45 tysięcy letnich rezydencji na terenie Chorwacji wyposażonych w takie urządzenia, jak zmywarki, pralki, sprzęt RTV , a często również baseny oraz sauny. To luksus, z którego można skorzystać już za około 1500 złotych tygodniowo – bez względu na liczbę osób mających spędzić wczasy w takim domu.
Dla niezależnych i ceniących sobie prywatność, dla oszczędnych i wygodnych prywatne apartamenty lub domki letniskowe mogą okazać się najlepszym i najtańszym sposobem na spędzenie udanych wczasów na Bałkanach. Chorwacja, jak na jeden z najpopularniejszych kierunków w tej części świata przystało, może się pochwalić wyjątkowo atrakcyjną ofertą, z której każdy turysta może skorzystać bez ograniczeń.