Dom we Włoszech za 1€! Komu nie marzy się dom w romantycznej włoskiej wiosce? Okazuje się, że w małej miejscowości Ollolai na Sardynii można kupić dom za kilka złotych.

Miejscowość, podobnie jak wiele innych na całym świecie, boryka się z malejącą liczbą ludności. Zwłaszcza młodzi ludzie wyprowadzają się do większych miast, podczas gdy malownicza miejscowość zamienia się w „miasto duchów”. Dlatego lokalne władze postanowiły sprzedawać domy za dosłownie 1€. Jest tylko jeden warunek. Nowi mieszkańcy są zobowiązani do wyremontowania domu w ciągu trzech lat za kwotę około 80 tys. zł.

Miejscowość znajduje się w centralnej części wyspy w prowincji Nuoro. Do wschodniego wybrzeża Sardynii można dojechać w godzinę, a do stolicy regionu Nuoro dotrzemy w niecałe pół godziny. W samej miejscowości nie znajdziemy wielu atrakcji turystycznych, lecz jest to jej największy atut. To miejsce jest spełnieniem marzeń o cichym i spokojnym życiu.

Jeśli to mieści się w twojej definicji szczęścia, musisz się śpieszyć. Ta wyjątkowa okazja potrwa do 10 lutego. Do sprzedania jest około 200 domów, a pierwszeństwo będą mieli przedsiębiorcy.