JuryAgnieszka Franus

Redaktor naczelna National Geographic Polska. Od 15 lat bardzo związana z Magazynem National Geographic, gdzie przez 12 lat pełniła funkcję Zastępcy Redaktora Naczelnego, a także dyrektora artystycznego „National Geographic Traveler”. Z wykształcenia jest geologiem. Jedną z największych pasji w Jej życiu są podróże ekonomiczne i racjonalne, w ramach których z określonym budżetem udało się Jej odwiedzić już ok. 60 krajów.

Iwona El Tanbouli-Jabłońska

Dyrektor artystyczna National Geographic Polska. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, na kierunku fotografii i komunikacji multimedialnej. Od ponad15 lat zajmuje się fotografią a swoje autorskie projekty realizuje w F11 Studio (f11-photo.pl/Stories). Większość jej pracy koncentruje się głównie na reportażu subiektywnym, w którym skupia się na pokazaniu relacji jednostki z kulturą, subkulturą, narodowością.

Marcin Dobas

Ratownik GOPR, płetwonurek. Specjalizuje się głównie w zdjęciach podróżniczych, krajobrazowych i przyrodniczych. Od lat z aparatem dociera w najdalsze zakątki Ziemi od Arktyki po strefy równikowe fotografując pod wodą, na pustyniach, w górach czy na lodowcach. Zdjęcia i relacje z jego podróży publikowano w wielu krajach świata – w magazynach, przewodnikach i albumach oraz prezentowano na wystawach indywidualnych i zbiorowych czy podczas festiwali podróżniczych. www.dobas.art.pl

Marcin Fijołek

Prezes Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i Zastępca Dyrektora Kancelarii Zarządu Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, do niedawna kierownik Oddziału Promocji w Urzędzie Marszałkowskim, w którym odpowiadał za kreowanie wizerunku województwa podkarpackiego na arenie krajowej i międzynarodowej, a także realizacje kampanii i akcji promocyjnych.

e-mail: nationalgeographic_projekty@burdamedia.pl