Jak to możliwe? Jak to zostało zrobione? Zobacz zdjęcia, które znalazły się w finale jednego z największych konkursów fotograficznych na świecie. Najlepsze prace wyłonili m.in. reprezentanci National Geographic. Wybór nie był łatwy - w konkursie wzięło udział przeszło 88 000 fotografów z ponad 150 krajów.

ZOBACZ GALERIĘ >>>

Kilka sekund. Nie więcej. Tyle czasu poświęcamy w Internecie zanim nieświadomie podejmiemy decyzję, czy dany materiał jest dla nas interesujący czy nie. Są takie zdjęcia, które potrafią skraść naszą uwagę na dłużej. Znacznie dłużej niż planowaliśmy. Takie są właśnie prace wyróżnione w konkursie EyeEm.

Przed kilkoma dniami serwis społecznościowy skupiający najzdolniejszych fotografów z całego świata, opublikował galerię 100 najlepszych zdjęć. W corocznym konkursie fotograficznym wzięło udział ponad 88 000 fotografów z ponad 150 krajów – w tym z Polski. Konkurencja była spora – w sumie nadesłano ponad 590 000 zgłoszeń.

W jury konkursu znaleźli się reprezentanci m.in. National Geographic, VII Photo Agency, Refinery29 czy BBC. Laureatów  wyłoniono w 5 kategoriach: The Architect, The Portraitist, The Photojournalist, The Street Photographer i The Great Outdoors.

Redakcja National-Geographic.pl spośród finałowej setki wybrała 20 najbardziej wyjątkowych fotografii. To one zrobiły na nas największe wrażenie. Są doskonałe z technicznego punktu widzenia. Ich siła tkwi jednak w doborze tematu, barw albo kompozycji.

Mamy tu niezwykłe krajobrazy ukazujące potęgę natury, jej nieoczywiste piękno zaklęte w liniach i pozornie przypadkowych kształtach, to inspirujące widoki uchwycone z perspektywy niedostępnej zwykłemu widzowi albo pełne emocji sceny „złapane” w kadr we właściwym miejscu, we właściwym czasie. To te prace, które zostawiają innych fotografów z myślą „Dlaczego mi się to jeszcze nie udało? Też chciałbym kiedyś coś takiego sfotografować”.  Poruszają wewnętrzną strunę. Przekonajcie się!

Hanna Gadomska

Źródło: eyeem.com


Jeśli też lubisz takie wrażenia, chcesz się z nami podzielić swoimi aktywnościami, zgłoś się i stwórz z nami przewodnik po Polsce Pełnej Przeżyć!