Samotnie wśród pola

7 luty 2010

Wiatrak w naszej kulturze ludowe,j traktowany jest jak istota żywa. Nie mówi się nigdy, że wiatrak został zbudowany tylko, że został powołany. Podobnie u kresu swego życia, wiatrak odchodzi bądź ginie, a tam gdzie mozolnie pracował, jest jego mogiła.Ruina wiatraka w Mrowinie

Do moderacji
  • Kategoria: Architektura
  • Tagi: wiatrak
  • Liczba wyświetleń: 202
  • Liczba ocen: 0

Dane EXIF

  1. Do ulubionych

Ocena szczegółowa

klimat

kompozycja

technika

Uzasadnienie

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Do moderacji
    2011-01-05 22:01

    zgniatany od góry przez niewidzialna siłe czasu... wielki żal..

  • Do moderacji
    2010-02-08 09:33

    Aż żal patrzeć ... Szkoda, że tego typu elementy naszego krajobrazu coraz częściej giną bezpowrotnie.

  • Do moderacji
    2010-02-07 19:51

    Robi wrażenie !

  • Do moderacji
    2010-02-07 12:24

    Miejsce - rewelacja!

  • Do moderacji
    2010-02-07 12:22

    Dla mnie bardzo nastrojowe... Podoba się...

  • Do moderacji
    2010-02-07 12:20

    Wiatrak w kulturze ludowej traktowany jest jako istota żywa. Nie mówi się nigdy, że wiatrak został zbudowany tylko, że został powołany. Podobnie, gdy po mozolnej pracy, dotrwa do kresu swego życia, mówi się, że wiatrak odchodzi bądź ginie. Tam gdzie pracował i żył, jest jego mogiła.

Autor

Albumy użytkownika

Podobne albumy

Dla prenumeratora

Prenumeratorów naszych magazynów zapraszamy do odwiedzania Klubu Prenumeratora.
Znajdziecie w nim między innymi: konkursy z nagrodami, zniżki w sklepie, zaproszenia na wystawy oraz imprezy National Geographic. Dodatkowo istnieje możliwość poddania swoich zdjęć ocenie przez profesjonalnych fotografów. To jednak tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowaliśmy dla naszych prenumeratorów.

X

Dodaj komentarz

Aby zamieścić ten komentarz, musisz należeć do społeczności National Geographic.

Zarejestruj się Zaloguj się