Fot. Maciej Czerwiński
Zobacz artykuł: Czat z Wojtkiem Franusem - członkiem jury 5. edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polskaklimat
kompozycja
technika
A propos poprzedniego postu - jeżeli w ten sposób były wybierane, to niech w kolejnym konkursie będzie określone, że zdjęcia tylko z lustrzanek i tylko wykonane przez profesjonalistów.
podziwiam za odwagę zmierzyć się z taką ilością nadesłanych prac - nie wierzę jednak że zostały wszystkie dokładnie przejrzane - mam nadzieję hmyy że wygra najładniejsze przedstawiające to coś w każdej kategorii zdjęcie
Nigdy nie zrozumiem czym może się kierować kilka osób przy wyborze kliku zdjęć z takiej wielkiej ilości. I wiem z doświadczenia, że bardzo często wygrywają zdjęcia, które tak naprawdę nie niosą w sobie żadnej energii, nie chwytają za serce. Zdjęcia takie, które może praktycznie zrobić każdy, a jeśli jeszcze posiada odpowiedni program do obróbki zdjęć, więc cóż za filozofia tu i ówdzie podkolorować, tu przyciemnić tam rozjaśnić i powstaje tzw. rewelacyjne zdjęcie. Ach! Gdzie te czasy kiedy nie było cyfrówek i człowiek z niepokojem czekał na wywołanie kliszy. To dopiero były emocje!
Jak widac na zdjeciu w preselekcji zostala wybrana kropelka na lisciu :) Ladne - pewnie w kategorii ludzie, zwierzeta albo adventure ;)
Jak kilka osób może w jeden dzień obejrzeć 70 tyś. zdjęć i wybrać z nich najlepsze???
Prenumeratorów naszych magazynów zapraszamy do odwiedzania Klubu Prenumeratora.
Znajdziecie w nim między innymi: konkursy z nagrodami, zniżki w sklepie, zaproszenia na wystawy oraz imprezy National Geographic. Dodatkowo istnieje możliwość poddania swoich zdjęć ocenie przez profesjonalnych fotografów. To jednak tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowaliśmy dla naszych prenumeratorów.
Dodaj komentarz
Aby zamieścić ten komentarz, musisz należeć do społeczności National Geographic.