Adaptacje zwierząt do środowiska w którym żyją

Adaptacje zwierząt do środowiska w którym żyją

Ekologia

Odpowiedz
  Narzędzia wątku

Stare 11-08-2009
Awatar golden_boy01
golden_boy01 golden_boy01 jest nieaktywny

Mam pytanie dotyczące właśnie zagadnienia z tematu a dokładnie lasu tropikalnego. Potrzebuje się dowiedziec jakie są czynniki ograniczające zwierzęta w lesie tropikalnym i w jaki sposób zwierzęta przystosowały się do warunków tam występujących, dokładnie o przystosowania behawioralne i fizyczne.

Z góry dziękuje za pomoc i zainteresowanie tematem.

Pozdrawiam Dawid
Odpowiedz z cytatem

Stare 11-09-2009
Awatar Bombaj2
Bombaj2 Bombaj2 jest nieaktywny

Ja jestem zainteresowany tematem i skory do pomocy Tylko potrzebuję więcej informacji. Bo widzisz, tak naprawdę ile gatunków tyle przystosowań a akurat w lesie tropikalnym znajdziesz największą bioróżnorodność na świecie, a zachowaniem behawioralnym może być choćby cofnięcie łapy od rozgrzanego na słońcu kamienia. Na cóż Ci ta wiedza? Czy mogą to być całkiem przypadkowe przykłady? A jak tak to ile?
Odpowiedz z cytatem

Stare 11-10-2009
Awatar golden_boy01
golden_boy01 golden_boy01 jest nieaktywny

Przykłady ok 5, zależy mi m.in na przystosowaniu geparda, tukana, słonia (znalałem jakiegoś słonia leśnego ale żyjącego właśnie w lesie tropikalnym ale bardzo mało o nim było napisane) oraz rozwinięcie takich przystosowań jak pazury (wiem że brzmi to banalnie). Wiem że jednym z takich przystosowań np u tukana jest duży dziub do rozłupywania orzechów, wiesz może jakie moga by to orzechy, nasiona??

Dziekuje za zainteresowanie tematem

Pozdrawiam Dawid
Odpowiedz z cytatem

Stare 11-11-2009
Awatar Bombaj2
Bombaj2 Bombaj2 jest nieaktywny

No z gepardem to będzie problem, bo występuje na sawannie ;p Ale myślę, że chodziło Ci o lamparta No to spróbujemy odpowiedzieć tak. Jakby było za mało to pisz.
zwierzę: przystosowanie behawioralne/ ewolucyjne
Lampart: pływanie, głównie podczas pory deszczowej (kotowate naprawdę niechętnie wchodzą do wody)/ maskujące ubarwienie; cetki pomagają ukryc się zwierzęciu wśród leśnej gęstwinie.
Słoń leśny (mało o nim możesz wiedzieć, bo całkiem niedawno został wyodrębniony jako gatunek, po przeprowadzeniu badań genetycznych):nie potrafie sobie teraz przypomkniec jakiegoś szczególnego zachowania/ zmniejszenie rozmiarów.
Tukan: ja bym stawił na zasiedlanie dziupli/ wykształcenie dużego dzioba przydatnego w urozmaiconej diecie w która wchodzą nie tylko owoce i orzechy ale też i jaja i małe kręgowce. Nie potrafię określić gatunku drzew jakich owocami żywią się tukany. Jak dla mnie w lesie tropikalnym za dużo jest drzew ;p
Poza tym w lesie tropikalnym moim zdaniem najbardziej rzuca się w oczy mimikra. Przykładem mogą być straszykowate czy większość płazów lasów deszczowych.
Naprawdę jest tego sporo. Jak za mało to pisz
Odpowiedz z cytatem

Odpowiedz

Narzędzia wątku

Uprawnienia umieszczania postów