znane ciekawe śmieszne kultowe teksty i dialogi filmowe - Strona 2

znane ciekawe śmieszne kultowe teksty i dialogi filmowe

Hyde Park

Odpowiedz
  Narzędzia wątku

Stare 08-16-2009
Awatar elBarto
elBarto elBarto jest nieaktywny

To jeszcze jeden, mój ulubiony, nie będę tłumaczył, bo oryginalny tekst to majstersztyk!
Ojciec Chrzestny - cz1.
Don Corleone: We have known each other many years, but this is the first time you've come to me for counsel or for help. I can't remember the last time you invited me to your house for a cup of coffee, even though my wife is godmother to your only child. But let's be frank here. You never wanted my friendship. And you feared to be in my debt.
Bonasera: I didn't want to get into trouble.
Don Corleone: I understand. You found paradise in America. You had a good trade, you made a good living. The police protected you and there were courts of law. So you didn't need a friend like me. Now you come and say "Don Corleone, give me justice." But you don't ask with respect. You don't offer friendship. You don't even think to call me "Godfather." You come into my house on the day my daughter is to be married and you ask me to do murder - for money.
Bonasera: I ask you for justice.
Don Corleone: That is not justice. Your daughter is alive.
Bonasera: Let them suffer then as she suffers.
....
Bonasera: How much shall I pay you?
Don Corleone: Bonasera, Bonasera, what have I ever done to make you treat me so disrespectfully? If you'd come to me in friendship, this scum who ruined your daughter would be suffering this very day. And if by some chance an honest man like yourself made enemies they would become my enemies. And then, they would fear you.
Bonasera: Be my friend... Godfather.
Don Corleone: Good.
Don Corleone: Some day, and that day may never come, I will call upon you to do a service for me. But until that day, consider this justice a gift on my daughter's wedding day.
....
Don Corleone: Give this job to Clemenza. I want reliable people, people who aren't going to be carried away. I mean, we're not murderers, in spite of what this undertaker thinks...

I co by nie rzucać słów na wiatr... http://www.youtube.com/watch?v=8_-UJtZwjRI
Odpowiedz z cytatem

Stare 08-16-2009
Awatar yonkers
yonkers yonkers jest nieaktywny

elbarto dobre - ale sięuśmiałem przypomniałem sobie ten filmik przy okazji hehe dobre
Odpowiedz z cytatem

Stare 08-16-2009
Awatar yonkers

"Moj ojciec byl policjantem, moj dziadek byl policjantem a moj pradziadek - koniokradem" - ze słynnej akademi policyjnej

-dziendobry, mieszka tu jakis cwaniak?
-nie, to ja tu mieszkam
-to daj piataka
-a to jakas zorganizowana akcja?
-taka akcja zebys dal piataka

-ale zbudowana ta rozgrywajaca.. uci.... riplay!..riplay!!...no, no!. no nie dali z tego riplay'a

Ostatnio edytowane przez yonkers ; 08-16-2009 o 22:55 Powód: błąd ort
Odpowiedz z cytatem

Stare 08-16-2009
Awatar tami
tami tami jest nieaktywny

hehe z akademi policyjnej też dobre
Odpowiedz z cytatem

Stare 08-18-2009
Awatar yonkers

karol on mi już trzy razy powiedział świnia a ja mu powiem raz.. głupi
(ziemia obiecana)
Odpowiedz z cytatem

Stare 08-18-2009
Awatar elBarto
elBarto elBarto jest nieaktywny

-Buenos Dias senor Siarra!
-Buenos Aires, senor Morales!

Kilerów 2-óch
Odpowiedz z cytatem

Stare 08-19-2009
Awatar Adem
Adem Adem jest nieaktywny

Proponuje jesli mozna by cytaty zanzaczć pogrubieniem by się nie zlewały z treścia naszych wypowiedzi..

– Co to było? Walnęliśmy w jakiegoś psa?
– Chyba jeżozwierza.
– Jakiego jeżozwierza?
– Takiego dużego jeża.
– Grucha, czy ty naprawdę jesteś taki tępy? W tym kraju nie ma takich zwierząt. Jest żubr, bóbr, k$%@ łoś, lis, wilk, kuna, koń, wydra, ryjówka, zając. To są zwierzęta, które żyją w Polsce!
– Wszystko jedno, co to było, skoro już tego nie ma.
– No i tu się mylisz, Grucha. Wiesz co to jest reinkarnacja? Słyszałeś w swoim życiu taki długi wyraz!?

"Chłopaki nie płaczą"
Odpowiedz z cytatem

Stare 08-19-2009
Awatar yonkers

"Gibasz się jak pier.olony rezus! Zachwycasz się panem kunta-kinte, a na koniec puszczasz mi film o facecie w łódce... i ja mam z toba ubijac interesy? Nie chciałbym ubić z tobą nawet muchy w kiblu" - chłopaki nie płaczą
Odpowiedz z cytatem

Stare 08-19-2009
Awatar kan77
kan77 kan77 jest nieaktywny

- Powiedział, że rozmawiał z moją żoną.
- Ale ja nie jestem twoją żoną.
- To to wiem.
- A on?
- On też wie.
- No widzisz, więc to nie byłam ja.
- W takim razie ... kto?

...
- ...jeżeli zrobisz to subtelnie tak żeby nie dostał wylewu, to się opłaci. Łatwo być przeciw czemuś, ale przychodzi taki czas, że trzeba być za czymś. Bo widzisz niedługo się ożenisz, będziesz chciał zostać ordynatorem, profesorem, premierem i prezydentem.
- Ale nie można być jednocześnie premierem i prezydentem.
- Można.

"To nie tak jak myślisz kotku"
Odpowiedz z cytatem

Stare 11-23-2013
Awatar BASisko
BASisko BASisko jest nieaktywny

Analiza piosenki disco polo

Autor nieznany

--------------------------------------------------------------------------------
Niebieskie oczy miała
a potem wyjechała
La la la la la la la
La la la la la la la la
Tak tak tak tak tak tak
nie nie nie nie nie nie
Zdradziła zdradziła MNIE

I nic mi nie zostało
zacząłem pić kakao

La la la la la la la
La la la la la la la la
Tak tak tak tak tak tak
nie nie nie nie nie nie
Zdradziła zdradziła MNIE

A kiedy powróciła
do domu moja miła

La la la la la la la
La la la la la la la la
Tak tak tak tak tak tak
nie nie nie nie nie nie
Zdradziła zdradziła MNIE

Podmiot liryczny - dokładnie JA liryczne - jest w stanie załamania nerwowego. Często powtarzające się słowa "la la la..." świadczą o emigracji wewnętrznej, zadumaniu, romantycznym roztargnieniu, co nasze JA liryczne potwierdza brakiem zdecydowanego stosunku do sprawy ("tak tak... nie nie"). Bohater wiersza nie wie, czy ma ów rozdział swojego życia zamknąć za sobą: "zdradziła mnie... tak tak", chce zapomnieć, zły i buńczuczny, ale nie potrafi zrozumieć. Chce, lecz nie może pogodzić się z tą myślą ("nie nie...").

Bohater jest niczym rozdarta sosna - widać tu nawiązanie do poezji Młodej Polski, modernistyczno-hedonistyczne podejście do życia. K. Przerwa-Tetmajer jest wyraźną inspiracją. Symbol rozdartej sosny odzwierciedla rozdarcie wewnętrzne naszego JA lirycznego. Nawiązanie do poezji Młodej Polski widać również w drugiej strofie. Bohater wiersza topi swoje żale w używkach. Co prawda nie wspomina o nirwanie czy alkoholu, lecz stara się zapomnieć o ukochanej przez zatopienie się w innej pasji - jest nią picie kakao. Nasz bohater jest nowoczesny, prowadzi ekologiczny tryb życia, dlatego woli zdrowe, pełne energii i białka kakao od destruktywnego alkoholu.

Ukochana naszego bohatera powróciła, lecz nie zmieniło to nastroju podmiotu lirycznego. Wciąż próbuje pamiętać, co ona mu zrobiła ("zdradziła mnie... tak tak..."), lecz nie może się z tym pogodzić ("nie nie...").

Co można natomiast powiedzieć o samym podmiocie lirycznym? Jest na pewno amatorem blondynek, poniewaz w 98% osoby posiadające niebieską barwę tęczówek ("niebieskie oczy miała") mają również blond wlosy. Jest to oczywisty wynik genetycznego dziedziczenia pigmentu. Jego brak decyduje o jasności cery, włosów oraz oczu.

Jego ukochana natomiast najwyraźniej jest blondynką, która nie znalazła w ramionach naszego JA lirycznego ujścia dla swojego temperamentu, mimo że żywi do niego ogromne uczucie. Potwierdzenie powyższego znajdujemy w słowach: "a kiedy powróciła do domu moja miła". Wróciła w stanie błogosławionym, co świadczy, że niczym bohaterka "Stu lat samotności" G.G. Marqueza - niezrozumiana, niedopieszczona, spragniona fizycznych czułości - uciekła od naszego bohatera, by znaleźć to właśnie, czego szukała.

Jednak nie zapomniała o ogromnych pokładach miłości (myślę, że nie będzie nadinterpretacją, jeśli dodam, że platonicznej) do swego ukochanego i wróciła do niego, wiedząc, że ten dobry człowiek ją zrozumie i wybaczy. O ile oczywiście zrozumie, skąd się wziął jej odmienny stan...

Mamy do czynienia z pięknym tekstem, głęboko zarysowaną, skomplikowaną sylwetką psychologiczną naszych bohaterow. On cierpi, bo został zdradzony - ale nie może się z tym pogodzić. Wciąż kocha swoją lubą. Ona - szukająca czegoś więcej, niż jej nasze JA liryczne może dać. Niczym Jagna z Reymontowskich "Chłopów"...

Autor tekstu niezaprzeczalnie musiał długo prowadzić psychoanalizę archetypów dla swoich bohaterów. Wzruszający, pełen nawiązań do klasyki literatury tekst!
Odpowiedz z cytatem

Odpowiedz

Narzędzia wątku

Uprawnienia umieszczania postów