Podróże po Europie - Strona 2

Podróże po Europie

Podróże po świecie

Odpowiedz
  Narzędzia wątku

Stare 03-04-2011
Awatar yonkers
yonkers yonkers jest nieaktywny

polecam - ale to zależy co się lubi - zobaczyć Amsterdam i dla porównania Roterdam pobyć tam przynajmniej 1 dzień wtopić się w ten klimat Amsterdamski a poza tym polecam Liberec - pozdrawiam
Odpowiedz z cytatem

Stare 03-06-2011
Awatar marafi1
marafi1 marafi1 jest nieaktywny

Właśnie, wszystko co zwiedzamy, to rzecz gustu. Ale z całego serca polecam... Rumunię!!! Tak, właśnie ten kraj.

Rumunia wbrew obiegowym opiniom to bardzo gościnny kraj. Życzliwi ludzie, piękne zabytki, bajeczne widoki oraz niesamowita atmosfera wiosek i miasteczek tak niedaleko od Polski. W Rumunii, w zależności od miejsca, czujemy się jak na Zachodzie Europy, a za chwilę przenosimy się w indyjskie czy meksykańskie klimaty. Warto odwiedzić ten kraj teraz, nim stanie się taki sam jak reszta Europy.

Polecam przede wszystkim królestwo Drakuli oraz rumuński tygiel kulturowy (stworzony przez Węgrów, Niemców, Szeklerów i Rumunów) czyli Transylwanię.
Region ten to kulturowe centrum kraju. Wspaniałymi zabytkami zachwycają nie tylko duże miasta o bogatej historii – liczne malownicze wsie i miasteczka także kryją niezwykłe perełki architektoniczne.
Odpowiedz z cytatem

Stare 03-10-2011
Awatar Monna
Monna Monna jest nieaktywny

Ja z całego serca polecam Ci Węgry. Budapeszt jest przepięknym miastem (i wydaje mi się że przystępnym cenowo). Nie jest daleko (skoro dojechałam tam dosłownie wciśnięta w tyle siedzenie samochodu ) Na pewno jest co pozwiedzać - skoro to lubisz, a jeśli się zmęczysz, to choć morza nie ma, można pomoczyć się w Balatonie, lub wybrać baseny termalne, Węgry słyną z wód leczniczych i z pewnością to świetne miejsce dla wielbicieli basenów. Klimat mają ciepły, więc pogoda powinna dopisać. Jak dla mnie cud, miód i malinki.
A zawsze... jeśli się nie spodoba, to najlepiej zwinąć bagaże i pojechać dalej
Odpowiedz z cytatem

Stare 03-18-2011
Awatar deborah83
deborah83 deborah83 jest nieaktywny

Ja polecam Turcję, np. Marmaris. Bylam tam wiele lat temu i chetnie bym wrocila. W tym roku jade do Grecji, bo to bylo od dawna moje marzenie. Na oryginalne fotografie sa tez np. Aran Islands, przepieknie i niesamowite wrazenia, ale z pogoda tam roznie.
A moze jakies objazdowki? Wiem, ze biuro Funclub z Poznania organizuje rozne wycieczki, np. wybrzeżem Adriatyku albo do krajow Skandynawskich...
Odpowiedz z cytatem

Stare 03-18-2011
Awatar Monka
Monka Monka jest nieaktywny

Każde miejsce na świecie, jest pod jakimś względem wyjątkowe, niepowtarzalne na swój sposób Różnorodność kultur, oraz mieszkańców zachęca do poznawania wielu, nie koniecznie bardzo popularnych/ znanych miejsc
Temat jednak dotyczny konkretnie Europy, w związku z czym, osobiście polecam Włochy, zwłaszcza Toskanie Jest wspaniała, malownicza, niezapomniana.. Wenecja, Florencja, Piza.. to miejsca które m.in. odwiedziłam, i polecam
Odpowiedz z cytatem

Stare 03-23-2011
Awatar Siruwia
Siruwia Siruwia jest nieaktywny

Z czystym sumieniem polecam wyjątkową Pragę i jezioro Balaton na Węgrzech,szczególnie Siofok-czyli letnią,węgierską stolicę;-)
Odpowiedz z cytatem

Stare 05-15-2011
Awatar Anka123123
Anka123123 Anka123123 jest nieaktywny

a ja polecam BORNHOLM na wycieczkę rowerową, Tallinn i na zwiedzanie i odpoczynek oraz Kraj Basków z okresach zawieszenia broni
Odpowiedz z cytatem

Stare 05-15-2011
Awatar tlbck
tlbck tlbck jest nieaktywny

Ja polecam Rzym (szczególnie Forum Romanum) i Wiedeń.
Odpowiedz z cytatem

Stare 06-05-2011
Awatar Eva_Stets
Eva_Stets Eva_Stets jest nieaktywny

Polecam tereny północnej Grecji. Przyrodniczo - (szczególnie jeśli chodzi o ptaki) bardzo ciekawy rejon (np. Delta Evros i Park Narodowy w Dadia, delta rzeki Nestos, jeziora Vistonida, Volvi, Kerkini). Są to miejsca, gdzie nie ma zatrzęsienia turystów, a więc jest zdecydowanie taniej, spokojniej, przyjemniej i przede wszystkim bliżej Natury.
Odpowiedz z cytatem

Stare 06-15-2011
Awatar login
login login jest nieaktywny

Podobnie, jak poprzedniczka polecam Grecję, ale raczej nie kontynent, tylko wyspy.
Nie twierdzę, że w Grecji kontynentalnej nie ma niczego do oglądania, ale więcej mam do powiedzenia na temat wysp. Ateny nie koniecznie, ale Kanał Koryncki chciałbym strasznie kiedyś zobaczyć, a najlepiej nim przepłynąć.
Do tej pory byłem na: Kos, Zakynthos (2 razy), Kreta (wschodnia część) i Rodos. W planach Korfu.
Każda z tych wysp jest inna i na każdej można praktycznie zorganizować sobie pobyt w taki sposób, w jaki preferuje się spędzanie urlopu. Można balować, można "leżeć na słońcu" a i zwidzać też jest co.
Jeśli zdecydujesz się na wyspy greckie i opcje zwiedzanie, polecam poświęcić przed wyjazdem trochę czasu na zorientowanie się poprzez internet co tak naprawdę jest do zobaczenia w danym miejscu.
Polecam też zrobienie sobie notatek + ewentualnie wydrukowanie mapy okolicy, w którą się wybierzesz. Powód jest bardzo prosty: szkoda na miejscu tracić czas, na takie rzeczy, no chyba, że Twój urlop będzie trwał co najmniej 3 tygodnie.
Wyjazd z polskim biurem podróży ma plusy, jak cena przelotu i zakwaterowania, ciężka do osiągnięcia przy wyjeździe indywidualnym, ale ma też minusy, jak oferta i ceny wycieczek fakultatywnych i wypożyczenia środków transportu (około 100% drożej niż organizowanie sobie atrakcji samemu).
I to chyba by było na tyle, na początek.
Udanego wyjazdu, gdziekolwiek by on nie był.

Ostatnio edytowane przez login ; 06-15-2011 o 19:59
Odpowiedz z cytatem

Odpowiedz

Narzędzia wątku

Uprawnienia umieszczania postów