Kazimierski Park Krajobrazowy jest jedynym parkiem w Europie z tak gęstą siecią wąwozów. Chcesz się zmęczyć w pięknym terenie? Przeżyć niezapomnianą przygodę? To miejsce na pewno Cię nie rozczaruje.

Nasz bieg jest dla tych którzy chcą na chwilę oderwać się od zgiełku miasta i tych którzy na co dzień żyją blisko natury, dla tych którzy wąwozy znają jak własna kieszeń i dla tych, którzy chcą poznać choć odrobinę tą urokliwa krainę. Dla chudych, grubych, z psem, mamą, bratem czy sąsiadem. Dla otwartych na przygodę i zabawę

- mówi organizator biegu Bartek Księżak.

5 sierpnia 2017 roku zawodnicy zmierzą się z dystansem ultra maratońskim liczącym 57 km. Bieg jest wymagający nie tylko pod względem długości, ale również ze względu na liczne strome podbiegi oraz zbiegi. Całość trasy poprowadzona jest przez najpiękniejsze i rzadko uczęszczane wąwozy.

Tego samego dnia wystartują również uczestnicy biegu na dwóch, krótszych dystansach (21 km oraz 7 km). Dystans półmaratonu polecamy każdemu kto ma w planach debiut na tym dystansie, a poza tym uwielbia biegać w terenie i podczas biegu podziwiać przyrodę. Najkrótsza trasa jest wyborem idealnym dla osób zaczynających przygodę z bieganiem, bądź takich którzy lubią biegać szybko i chcą się dodatkowo sprawdzić w trudnym terenie.

Podobnie jak w latach ubiegłych odbędzie się Bieg na Stok zarówno dla dzieci, jak i dorosłych oraz tak zwana Sztafeta Serowa. Nowością w tej edycji jest Rywalizacja Drużynowa. Drużyna musi liczyć minimum trzech zawodników (po jednym z każdego dystansu). Na szlaku spodziewajcie się drużyny National Geographic Polska!

Trzeba być przygotowanym na wszystko, bo sierpień w wąwozach może zaskoczyć zawodników zarówno upałem jak i ulewnym deszczem.

Więcej informacji na stronie organizatora: biegszlaktrafi.pl