Branża systemów zabezpieczeń stale się rozwija. Według danych statystycznych i prognoz analitycznych firmy konsultingowej Ovum, znacząco ma wzrosnąć sprzedaż urządzeń oraz systemów alarmowych, a przede wszystkim systemów inteligentnego domu. W dużej mierze jest to związane z ogromnym zainteresowaniem i zapotrzebowaniem na tego typu produkty w Chinach i pozostałych rejonach Azji Wschodniej/Płd. Wschodniej oraz Stanach Zjednoczonych. Ze względu na rosnący popyt na urządzenia systemów zabezpieczeń, w latach 2017-2021 przewiduje się wprowadzenie kilku nowych rozwiązań oraz rozwinięciu istniejących już technologii. Zatem jakie trendy będą dominować w branży security oraz smart Home w najbliższych 4 latach?

Systemy alarmowe i inteligentne domy- co nowego?

            Najbliższe lata będą nie lada wyzwaniem dla branży systemów alarmowych oraz innych dziedzin systemów zabezpieczeń. Ze względu na stale rosnące zapotrzebowanie, nie tylko na urządzenia, ale również co raz nowsze technologie i innowacyjne rozwiązania. W ostatnich latach znacząco rozwinęła się funkcja sterowania głosem wszelkich urządzeń elektronicznych, a co raz częściej zaczyna być również wykorzystywana na rynku security. Według specjalistów jedynym problemem wdrożenia systemów sterowania głosem, jest integracja wielu urządzeń elektronicznych, oraz wsparcia producentów w postaci specjalnych oprogramowań do takiej obsługi sprzętów. Kolejnym krokiem w rozwoju systemów zabezpieczeń i systemów alarmowych ma być dziedzina sztucznej inteligencji. Jest to związane przede wszystkim z rozbudowanej kwestii uczenia maszynowego i uczenia kognitywnego (infrastruktura do zarządzania danymi, naśladująca działanie ludzkiego mózgu), przetwarzania danych w chmurze, w których znajdują się magazyny danych i wszelkie aplikacje, oraz kluczowe dla dziedziny systemów inteligentnego domu, rozpoznawanie i wykrywanie emocji. Według instytutu badawczego MarektsandMarkets, rynek biosensorów oraz sprzedaż urządzeń i oprogramowań do ich obsługi ma wzrosnąć w najbliższych latach o prawie 40%. 

            Stale powiększająca się liczba inteligentnych urządzeń podłączonych do sieci w domach (np. kamery sieciowe ip), pojawi się co raz więcej luk związanych z ich użytkowaniem, a przede wszystkim zabezpieczeniem. Wiele wydarzeń z ostatnich lat pokazało, w jaki sposób hakerzy potrafią włamać się do największych serwisów internetowych na świecie, poprzez luki znalezione w urządzeniach IoT (Internet of Things). Z tego względu producenci systemów zabezpieczeń powinni zadbać o cyberbezpieczeństwo urządzeń już na etapie projektowania. We wsparciu bezpieczeństwa w sieci mają pomóc częste aktualizacje oprogramowań, klucze autoryzacyjne, szyfrowana komunikacja i przesył danych pomiędzy poszczególnymi urządzeniami, oraz prosta, ale skuteczna polityka prywatności.  

Polecamy produkty z tego sklepu: http://www.ctr.pl/produkty/wszystkie-systemy-alarmowe/index.html