Decydując się na wczasy trzeba postanowić jakiego rodzaju nocleg zarezerwować. Bardzo popularne z uwagi na komfort i niewysokie koszty są pensjonaty nad morzem, ale także domki campingowe czy letniskowe. Co lepiej wybrać? O tym opowiemy w niniejszym artykule.

Dla kogo domek letniskowy?

Domki letniskowe są dobrym wyborem dla grup zorganizowanych lub większych rodzin. Koszt wynajmu takiego domku, które z reguły pomieści od 5 do nawet 8 osób, w przeliczeniu na jedną osobę jest zdecydowanie niższy, niż w przypadku rezerwacji noclegu w pensjonacie. Zatem jeżeli chcemy zaoszczędzić na noclegu i wybieramy sie wieksza grupą, na pewno warto zdecydowac się na domek. Kiedy jeszcze lepuiej jest wynając domek? Kolejnym powodem może być dostęp do kuchni. Domki campingowe z reguły posiadają funkcjonalny aneks kuchenny lub nawet pełną kuchnię. Jeżeli nastawiamy się na własne wyżywienie, taka opcja będzi epo prostu wygodniejsza. Kolejną sprawą jest otoczenie i możliwość odpoczywani ana tarasie czy ogródku. Domki letniskowe nad morzem posiadają zwykle ogrodzony, bezpieczny teren, na którym możemy odpoczywać na leżakach, opalac się, rozpalać grilla czy ognisko. W pensjonacie, jeżeli istnieje taka możliwość, to teren do tego będzie nieduży i dostępny dla wszystkich gości, co może być nie do końca trafionym rozwiązaniem. Zobacz oferty domków letniskowych nad morzem.

domki letniskowe nad morzem

Kiedy zdecydować się na pensjonat?

Pensjonat będzie zdecydowanie lepszą opcją dla pojedynczych osóbn, lub niedużych grup, 2-4 osobowych, bo z reguły tyle osób mieszczą pokoje w pensjonatach. Pensjonat to także świetne wyjście dla osób, które nie zamierzają gotować, ale mieć na miejscu dostęp do restauracji czy stołówki. Takiego udogodnienia nie uświadczymy mieszkając w domku letniskowym. Pensjonaty z reguły są zlokalizowane bliżej centrum miejscowości, a także blisko plaży. Jeśli jest to dla nas ważny argument, trzeba będzie wybrać pensjonat. Oczywiście nie jest to regułą, domki także moga posiadać bardzo atrakcyjną lokalizację, generalnie jedank te umiejscawiane są pod lasem, czy gdzieś na uboczu w zielonej okolicy. Pensjonat udostepnia także inne udogodnienia jak np. stół ping pongowy, bilard, kafejka interentowa itp. Jednak za nocleg w przeliczeniu na jedną osobę będzie trzeba zapłacić nieco więcej, co przy dłuższym pobycie będzie robiło sporą różnicę w kosztach pobytu. Zobacz ciekawy pensjonat z widokiem na morze oferujący pokoje w Ustroniu Morskim.

pensjonat nad morzem

Grunt to dobry i udany wypoczynek

Bez względu na to na jaki rodzaj noclegu się udamy, najważniejsze to mieć udane wczasy. Każdy z nas ma inne potrzeby i moga one się z roku na rok zmienić. Aby skorzystać z możliwości i udogodnień każdego z omówionych rodzajów noclegów, można w jednym roku pobyć w pensjonacie, a w kolejnym w domku letniskowym, aby porównac doświadczenia i móc z większą pewnościa wybierać jak najlepszy nocleg w kolejnych sezonach.