Himalaje, Nanga Parbat - nowa relacja

W dniu 27 maja została opublikowana pierwsza relacja z wyprawy Polskiego Związku Alpinizmu. W wyprawie uczestniczyli głównie młodzi himalaiści. To pierwszy etap pięcioletniego projektu „Polski Himalaizm Zimowy 2010 - 15”. Pomysłodawcą i kierownikiem sportowym wyprawy jest Artur Hajzer. Informujemy, iż w dniu 4 lipca wieczorem wszyscy pozostali w Pakistanie uczestnicy Wyprawy Unifikacyjnej PZA na Nanga Parbat i Gasherbrumy szczęśliwie dotarli do bazy.

4 lipca wieczorem, wszyscy pozostali w Pakistanie uczestnicy Wyprawy Unifikacyjnej PZA na Nanga Parbat i Gasherbrumy znaleźli się razem w bazie. Marcin Kaczkan po dwu dniach od zdobycia szczytu, wraz z Olą Dzik, zeszli do oczekujących ich Artura Hajzera i Roberta Szymczaka. Poprzednią noc Ola i Marcin spędzili w obozie 3. Artur i Robert nie siedzieli w bazie bezczynnie, lecz pakowali cały sprzęt, rzeczy osobiste, zwijali bazę.

Dzisiaj (5 lipca) cała czwórka od rana schodzi z bazy w kierunku Chilas.
Jutro, bądź pojutrze powinny zapaść decyzje co do ewentualnego przemieszczenia się w kierunku bazy pod masywem Gasherbrumów i kontynuowania tam działalności wspinaczkowej. Czekamy zatem na kolejne wiadomości od naszej dzielnej czwórki!

 • Kategoria:
 • Tagi:
 1. Do ulubionych
 2. Drukuj

Dodaj komentarz

Aktualności

 • 4 Deserts: finał tuż-tuż!

  Ostatnia prosta przed biegaczami z „4 Deserts”. Prosta? Całkiem trudna: 250 km biegu na Antarktydzie. Wylot już dziś

 • Bieg po złoto

  Kolejna edycja Biegu po Złoto za nami. Podziemna trasa w dawnej Kopalni Złota dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu niezapo...

 • Unikalne drzeworyty na wystawie w Krakowie

  W Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie można do 30 listopada 2014 roku oglądać wystawę drzeworytów ludowych ...

Blogi NG

Forum

Dla prenumeratora

Prenumeratorów naszych magazynów zapraszamy do odwiedzania Klubu Prenumeratora.
Znajdziecie w nim między innymi: konkursy z nagrodami, zniżki w sklepie, zaproszenia na wystawy oraz imprezy National Geographic. Dodatkowo istnieje możliwość poddania swoich zdjęć ocenie przez profesjonalnych fotografów. To jednak tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowali�my dla naszych prenumeratorów.

X

Dodaj komentarz

Aby zamieścić ten komentarz, musisz należeć do społeczności National Geographic.

Zarejestruj się Zaloguj się