Żaby przędą aby-aby

28 czerwiec 2011
Żaby przędą aby-abyZdjęcie: Krzysztof Pierzgalski

Żaby przędą aby-aby

Każdy kto trochę dłużej żyje na tym świecie, pamięta wiosenne  chóry żab. Dziś usłyszeć żabi koncert coraz trudniej, choć w Polsce za zimno na „żabią dżumę”, czyli chytridiomykozę – grzybicę dziesiątkującą płazy w cieplejszych rejonach świata. – U rodzimych dzikich żab jak dotąd jej nie stwierdzono, choć w hodowlach czasem się zdarza – wyjaśnia dr Andrzej Kruszewicz, dyrektor warszawskiego zoo.

 •  
 1. Do ulubionych

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Do moderacji
  2011-08-02 20:22

  to akurat jest ropucha, a nie żaba

Materiały powiązane

 • Artykuł

  Foja - deszczowy las jak z bajki

  Foja - deszczowy las jak z bajki

  W dzikich ostępach Nowej Gwinei wyprawa biologów bada świat dziwacznych, ale pięknych stworzeń, takich jak kolconosa żaba drzewna z rodzaju Litoria, ogrodnik złotoczuby czy maleńka ćma z rodziny miernikowców. Wyglądają wprost niewiarygodnie – jak komputerowo generowane stwory.

 • Artykuł

  Płazy w tarapatach

  Płazy w tarapatach

  Stoimy w obliczu masowego wymierania płazów. Egzotyczny grzyb staje się zagrożeniem dla stworzeń i tak już nękanych przez zanieczyszczenie środowiska, utratę siedlisk i zmiany klimatu. Prowadzone na wielką skalę badania i działania ochronne mogą jednak dać zagrożonym gatunkom szansę na przetrwanie.

Dla prenumeratora

Prenumeratorów naszych magazynów zapraszamy do odwiedzania Klubu Prenumeratora.
Znajdziecie w nim między innymi: konkursy z nagrodami, zniżki w sklepie, zaproszenia na wystawy oraz imprezy National Geographic. Dodatkowo istnieje możliwość poddania swoich zdjęć ocenie przez profesjonalnych fotografów. To jednak tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowali�my dla naszych prenumeratorów.

X

Dodaj komentarz

Aby zamieścić ten komentarz, musisz należeć do społeczności National Geographic.

Zarejestruj się Zaloguj się