Jesień bogata w barwy i ciekawe światło pozwala odnaleźć wiele ciekawych tematów do fotografowania. Najlepiej więc wyruszyć w drogę z aparatem w dłoni. Zdjęcia przedstawiające senne krajobrazy czy osnute poranną mgłą uliczki będą świetnym materiałem do stworzenia domowej galerii. Na początek warto zastanowić się nad historią, która ma być opowiedziana, a dopiero później dokonać selekcji obrazów. W przygotowaniu domowej ekspozycji ważna jest jednak nie tylko ogólna idea, ale także wybór miejsca, na którym zawisną lub zostaną ustawione zdjęcia. Na tej podstawie łatwiej będzie określić ilość potrzebnych odbitek oraz dobrać odpowiedni format.

Po pierwsze jakość - papier i atramenty
Niezależnie od tego, czy chodzi o wydruk czarno-białych czy kolorowych fotografii, o walorach estetycznych decyduje głównie jakość. Najlepiej więc korzystać z oryginalnych atramentów i odpowiednio dobranego papieru fotograficznego. Profesjonalne rezultaty, jakie zapewniają drukarki Canon z serii PIXMA, to zasługa technologii FINE, która niezwykle precyzyjnie dozuje i rozprowadza na powierzchni papieru atrament. Dzięki temu kolory i kształty są idealnie odwzorowane. Podczas drukowania zdjęć w tonacji retro warto rozważyć wykorzystanie urządzenia z dodatkowym szarym atramentem, który rozszerza paletę barw, a w szczególności optymalizuje wydruki w skali szarości. Takie rozwiązanie oferuje m.in. PIXMA MG7150 - 6-atramentowa fotograficzna drukarka wielofunkcyjna, która gwarantuje bardzo wysoką jakość obrazu.

Wygodnie, czyli bezprzewodowo
Wielu użytkowników na co dzień korzysta z serwisów społecznościowych, dzieląc się zdjęciami i wspomnieniami, a także przechowuje fotografie w chmurze. Nowoczesne urządzenia zapewniają możliwość drukowania nie tylko z Internetu - za pośrednictwem funkcji PIXMA Cloud Link, ale także ze smartfonów czy tabletów. Technologia AirPrint to bezprzewodowe drukowanie z dowolnego miejsca w domu bez konieczności instalowania sterowników. Umożliwia drukowanie zdjęć, wiadomości e-mail, stron WWW i innych dokumentów bezpośrednio z urządzeń mobilnych Apple obsługujących technologię AirPrint.
Panel dotykowy
Wygodnym ułatwieniem podczas wybierania zdjęć jest duży ekran zintegrowany z panelem dotykowym, który pozwala dokonać selekcji plików bezpośrednio na drukarce, bez konieczności włączania komputera. Wystarczy zaznaczyć zdjęcia, wybrać pożądane ustawienia i rozpocząć drukowanie.

Technologia Intelligent Touch System firmy Canon przekłada się na intuicyjną nawigację po panelu dotykowym dzięki podpowiedziom świetlnym. Duży, dotykowy wyświetlacz TFT (3,5”) w modelu PIXMA MG7150 stanowi doskonałe dopełnienie stylowej obudowy urządzenia.

Zaczaruj własne M
Gdy zdjęcia są już wydrukowane, warto pomyśleć o odpowiedniej ekspozycji w domu. Holly Becker, blogerka (decor8blog.com) i dekoratorka wnętrz podpowiada, jak zmierzyć się z tym zadaniem:
• Środek fotografii powinien znajdować się na poziomie oczu, około 150 – 200 cm nad podłogą, aby oglądanie zdjęć nie wymagało zbyt dużego wysiłku.
• Jeśli zdjęcia zawieszone są nad meblem, warto pozostawić przynajmniej 20 cm odstępu do najniższego z nich. W przypadku, gdy na meblach zostały ustawione jakieś przedmioty ta odległość powinna być jeszcze większa.
• Warto skorzystać z poziomicy, żeby ramki wisiały prosto i w jednej linii.
• Aby fotografie przyciągały wzrok, można pomalować ścianę na intensywny kolor lub odcień, który pasuje do fotograficznych prac. Ciekawy efekt można także osiągnąć przez zgrupowanie zdjęć w jednym miejscu albo powiększenie ulubionej fotografii tak, aby przyciągała uwagę.
• Podświetlenie zdjęć od góry lub dołu doda odrobinę dramatyzmu do ściennej ekspozycji.
• Wieszając grupę fotografii dobrzej jest zachować równe odstępy — jeśli pożądany jest efekt dużego zagęszczenia, ramki mogą się stykać, w przeciwnym wypadku wystarczy pięć centymetrów odstępu. Jeśli natomiast ekspozycja ma charakteryzować się lekkością, odstępy między ramkami powinny wynosić od dziesięciu do dwunastu centymetrów.