Odwiedź nas w Placu Zabaw nad Wisłą i zainspiruj się do kolejnej podróży! Pierwsze spotkanie już w najbliższy poniedziałek (17 lipca) o 19:00. Michał Cessanis z redakcji Travelera zabierze Was w podróż do Wietnamu i podzieli się sprawdzonymi patentami na tańsze podróżowanie.

Już po raz drugi startujemy z wakacyjnym cyklem spotkań Planeta Travelera. Wspólnie z naszymi ulubionymi autorami i podróżnikami będziemy dostarczać Wam pomysłów, praktycznych porad i inspiracji, aby ruszyć w drogę i poznawać świat. Gotowi? Czekamy na Was w każdy poniedziałek o 19:00, przez cały lipiec i sierpień w Placu Zabaw nad Wisłą.

Startujemy 17 lipca! Temat przewodni - tanie podróżowanie. Michał Cessanis, wicenaczelny National Geographic Traveler, autor książki "Cessanis na walizkach. Opowieści z pięciu stron świata" oraz serwisu podróżniczego NaWalizkach.com.pl opowie o fascynującym Wietnamie oraz podpowie, jak podróżować i nie zbankrutować. Zna się na tym. Podczas swoich wypraw odwiedził prawie wszystkie kontynenty. Do zdobycia została mu Antarktyda. Uwielbia Azję, zwłaszcza Chiny, Wietnam i Sri Lankę. Zawsze podróżuje na własną rękę. 

Podczas kolejnych spotkań będziecie mogli posłuchać o:

  • życiu lepszym od wakacji, czyli jak podróżować i zarabiać (24 lipca: Asia i Edi Pyrek)
  • samotnym podróżowaniu kobiet (31 lipca: Dorota Chojnowska, Oliwia Papatanasis THE-OLLIE.com)
  • wolontariacie w podróży (7 sierpnia: Joanna Kopka z Travelera, Maria Geremek MAKEACHANGE.pl)
  • podróżach z adrenaliną, czyli kitesurfing i egzotyczne kierunki (21 sierpnia: Victor Borsuk)
  • oraz podróżach kulinarnych (28 sierpnia: Baśka Starecka NAKARMIONASTARECKA.pl).

Dodatkowo po każdej dyskusji, wspólnie z Fundacją HumanDOC (organizator Festiwalu HumanDOC), przygotowaliśmy dla Was pokaz filmu. Na nadwiślanskich bulwarach będziecie mogli zobaczyć najciekawsze filmy dokumentalne, o których było głośno na świecie, ale nie doczekały się dystrybucji kinowej w Polsce. Warto! W ramach pierwszego spotkania zapraszamy na „Anoranzę”, czyli osobistą opowieść o mieszkańcach Kuby i ich konfrontacji z nadchodzącymi przemianami.

Podczas każdego spotkania będzie działać Kuchnia Konfliktu. Restauracja serwująca potrawy z regionów świata objętych m. in. działaniami wojennymi oferuje zaskakujące menu i przekonującą misję (laureat 11. edycji konkursu Travelery w kategorii Społeczna Inicjatywa Roku).

O dokładnym harmonogramie nadchodzących spotkań i repertuarze kina będziemy Was na bieżąco informować na stronie national-geographic.pl, naszych fanpage’ach oraz na funpage’ach partnerów (HumanDOC, Plac Zabaw, Kuchnia Konfliktu).

Dołączcie do wydarzenia!

WSTĘP WOLNY