Ogólnopolskie badania TNS wykazały, że różnice między kobietami, a mężczyznami pod względem poczucia swojego wieku są niewielkie. Panie czują się średnio o 5 lat młodziej, a panowie o 4,5 roku. Im jesteśmy starsi, tym większa różnica między wiekiem metrykalnym a tym, na jaki się czujemy.

Nastolatki (15-19 lat) czują się na mniej więcej tyle lat ile mają, dwudziestolatki o 2 lata młodziej, natomiast badani ze starszych grup wiekowych o ponad 5 lat młodziej, przy czym powyżej 60. roku życia nawet o 6 lat młodziej.

Badania pokazały, że im lepiej wykształceni respondenci, tym młodziej czują się w stosunku do swojej metryki – badani z wykształceniem podstawowym o 3,5 roku, ci z wyższym o 6,5 roku. Mieszkańcy wsi czują się prawie o 4 lata młodziej, mieszkańcy miast od 100 tys. o ponad 4 lata, natomiast większych miast o ponad 6 lat. Badani czują się tym młodziej, im lepsza jest ich sytuacja materialna – osoby w dobrej o ponad 6 lat, w średniej o 4,5 roku, a w złej o mniej niż 4 lata.

Analogiczne badania zostały również przeprowadzone na uczestnikach Programu W 90 DNI do EKO. Wykazały one, że średni wiek uczestników Programu to 36 lat – zapisując się do niego czuli się na 32 lata, czyli tak, jak statystyczni Polacy. Po 90 dniach praktykowania ekologicznego stylu życia i odżywania czuli się już średnio na 28,4 lat, czyli prawie o 8 lat młodsi niż faktycznie mają w metryce! Dodatkowe 4 lata tylko w 90 dni – to bilans statystycznego uczestnika po udziale w Programie, który uczył, jak porzucić złe nawyki, wyrobić dobre i zapoznawał z walorami Eko-żywności.