W podróż, która w niemal każdym calu wpisuje się w kanon filmu drogi, chce wyruszyć w tym roku tegoroczny maturzysta – Maciej Grzelak. Ma zamiar samotnie okrążyć na motocyklu Europę.

Trasa obejmuje ponad 24 tysięcy kilometrów, wiedzie przez większość krajów Europy, zahaczając dodatkowo o azjatycką część Turcji, Gruzję i Maroko.  
Maciej Grzelak wyruszył w podróż 29 czerwca z Warszawy. Na początek udaje się na południowy wschód. Będzie jechał samotnie. Zamierza spać w namiocie obok domów ludzi, których spotka po drodze, jeść lokalne potrawy, odwiedzić miejsca, które nie są typowymi atrakcjami turystycznymi. Kontakt z osobami, które wspierają wyprawę będzie odbywał się poprzez jej stronę internetową, gdzie będą prezentowane najciekawsze momenty podróży nagrane przez Macieja. Będzie także w stałym kontakcie dzięki prowadzonej stronie wyprawy na portalu facebook. Plan nie jest z góry ustalony. Motocyklista ma nadzieję, że podróż nie skończy się po trzech miesiącach i tylko na Europie. Jeśli pojawią się takie możliwości chętnie zamieni wakacje w gap year. Wyprawa mogła dojść do skutku dzięki firmom: iTechnologie, która została głównym sponsorem wyprawy, Zamkon i Dynotech.