Położona we wschodniej Afryce Kenia to prawdziwy raj dla miłośników egzotycznej przygody. Wspaniała przyroda, dzikie zwierzęta, ciepłe wody Oceanu Indyjskiego i rafy koralowe, plemiona żyjące tak jak ich przodkowie – to wszystko sprawia, że podróż do tego pięknego kraju pozostawi po sobie niezapomniane wrażenia.

Potęgę afrykańskiej przyrody najłatwiej można poczuć w parkach narodowych i rezerwatach Kenii. A jest ich ponad 50. Najsłynniejsze z nich to Amboseli z górującym nad nim ośnieżonym szczytem Kilimandżaro, Maasai Mara, gdzie na ogromnych równinach słychać tętent kopyt półtora miliona zwierząt i Jeziora Nakuru, nazywany – ze względu na żyjące ogromne stada flamingów, pelikanów i 450 innych gatunków ptaków – skrzydłami Afryki.

Dzikie afrykańskie zwierzęta żyjące w parkach są jednym z głównych celów podróży do Kenii. Podczas pobytu obowiązkowo trzeba wybrać się na safari, by spotkać się oko w oko z tzw. wielką piątką: słoniem, lwem, bawołem, nosorożcem i lampartem. Najłatwiej je wszystkie zobaczyć w parku Taita Hills, natomiast podczas safari w parku Tsavo prawie na pewno spotkamy hipopotama czy krokodyla.

W okresie migracji zwierząt, czyli na przełomie lipca i sierpnia, warto wybrać się na safari balonem. Trwający półtorej godziny przelot to niezapomniana, podniebna podróż, która pozwala z lotu ptaka podziwiać sawannę i migrujące stada. Lot zazwyczaj kończy się lampką szampana na łonie natury.

Kenia

Wybrzeże Kenii to idealne miejsce na wypoczynek. Krystalicznie czyste i ciepłe wody Oceanu Indyjskiego oraz nieskończenie długie plaże pokryte drobnym, białym piaskiem zapewnią wspaniały wakacyjny relaks. Najpiękniejsze plaże, położone w bliskiej odległości od Mombasy, to Diani Beach i Tiwi Beach. Idealne warunki znajdą tam nie tylko miłośnicy plażowania, ale też nurkowania. Wzdłuż wybrzeża rozciąga się pas przybrzeżnych raf koralowych, wśród których żyje wiele gatunków barwnych ryb. Można tam nurkować z fajką. Doświadczeni nurkowie mogą też próbować swoich sił na otwartym morzu, gdzie nie lada atrakcją będzie spotkanie z delfinami i merlinami czy nawet rekinami oraz nurkowanie przy wrakach statków. Warto pamiętać, że najlepszy czas na nurkowanie w Kenii to okres od października do marca.

Hotele na wybrzeżu charakteryzują się często ciekawym afrykańskim stylem. Ulokowane w gajach palmowych, przy wielokilometrowych plażach, otoczone tropikalnymi ogrodami, zapewniają komfort i dobrą zabawę. Są świetne zarówno na rodzinne wakacje, romantyczny wyjazd dla par, jak i wypoczynek w gronie przyjaciół.  

Kenia to kraj pełen muzyki i tańca. W listopadzie warto odwiedzić Mombasę w której odbywa się karnawał, podczas którego można podziwiać barwną i głośną paradę platform i tancerzy z całej Kenii, przemierzających trasę z Moi Avenue do XVI-wiecznego Fortu Jesus. Podczas karnawału odbywają się też pokazy mody, konkursy sportowe i wspaniałe pokazy taneczne.

W Kenii panuje klimat równikowy, jest tam gorąco i wilgotno, temperatury oscylują średnio w granicach 28 stopni. Najgoręcej jest na wybrzeżu, w polskich zimowych miesiącach. Planując wyprawę warto wiedzieć, że na wschodzie kraju pora deszczowa występuje od kwietnia do czerwca, a na pozostałym obszarze występują dwie - od marca do maja i od listopada do grudnia. Główny sezon turystyczny przypada w Kenii na styczeń i luty, podczas pory suchej.

Lot do Kenii trwa około 11 godzin, wiza kosztuje 50 USD (jest bezpłatna dla dzieci do 16 roku życia), a obowiązującymi językami są angielski i suahili. Warto też pamiętać, że napiwki są w Kenii integralną częścią wydatków, a ceny bardzo umowne, dlatego warto się targować.       

Oferty wycieczek sprawdź [TUTAJ].