Tegoroczna, III edycja Biegu Śnieżnej Pantery poświęcona jest zagrożonemu wyginięciem drapieżnikowi – wilkowi. 11 marca uczestnicy biegu wyruszą w symboliczną górską trasę szlakami Babiogórskiego Parku Narodowego. Czy można pomóc zwierzętom, biegając? Okazuje się, że tak!

Bieg Śnieżnej Pantery jest wyjątkowym wydarzeniem dedykowanym wszystkim tym, którzy czują atmosferę gór, szanują je i mają już kilka biegów górskich na swoim koncie. Nie drzemie w nich tak duża potrzeba rywalizacji, „odhaczenia” kolejnego biegu, biegną, ponieważ są ludźmi związanymi z górami. Tu nie liczy się pozycja na mecie, a przede wszystkim przyjemność obcowania z naturą w pięknych okolicznościach przyrody.

W tym roku 130 uczestników wyruszy w symboliczną 23 km górską trasę szlakami Babiogórskiego Parku Narodowego.

Wszystko dla wilka, żyjącego na terenie Polski zagrożonego wyginięciem drapieżnika. W naszym kraju żyje ich ok. 1400. Dzięki wprowadzonej w 1998 r. ścisłej ochronie zwierzęta zaczęły powracać do swoich pradawnych ostoi, w których zostały wcześniej wytępione. Wciąż jednak czyha na nie wiele zagrożeń – giną głównie z rąk kłusowników oraz na drogach w kolizjach z pojazdami.

Największym zagrożeniem dla ich ochrony jest ludzka ignorancja i brak rzetelnej wiedzy. Wciąż patrzy się na tego drapieżnika przez pryzmat bajki o Czerwonym Kapturku. Aby to zmienić potrzebna jest edukacja społeczeństwa. Jedną z niebanalnych form jest właśnie  Bieg Śnieżnej Pantery, którego III edycja wystartuje 11 marca 2017.

Wspólnie ze Stowarzyszeniem dla Natury „Wilk” i z uczestnikami Biegu pragniemy wesprzeć ochronę tych niezwykłych zwierząt.

Więcej: biegsnieznejpantery.pl