W niedzielę 18 maja 2014 o godzinie 10.00 nad poznańską Maltą rozpocznie się I Poznański Marsz Seniorów Nordic Walking, integracyjna impreza sportowo-rekreacyjna, podczas której na dystansie 5 km zmierzą się osoby powyżej 50 roku życia

Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy z numerem oraz pamiątkowy medal. W marszu uczestniczyć będzie ok. 250 osób.
Biuro Podróży Funclub z siedzibą w Poznaniu wspólnie z Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Polskim Stowarzyszeniem Nordic Walking organizuje I POZNAŃSKI MARSZ SENIORÓW NORDIC WALKING.
Marsz Seniorów to spacer z istruktorami Nordic Walking ze Stowarzyszenia Nordic Walking. Istruktorzy uczestniczą wraz z zawodnikami w marszu, stanowią pomoc oraz wsparcie.
Przedsięwzięcie ma na celu podniesienie świadomości zdrowia fizycznego seniorów oraz aktywizację fizyczną. Wydarzenie jest kierowane do osób w wieku 50+. Marsz ma na celu zwrócenie uwagi na rolę ruchu fizycznego jako ważnego elementu zdrowia i kondycji psychicznej i fizycznej, zwłaszcza seniorów. Wydarzenie jest kierowane do seniorów ze względu na coraz większą liczbę osób w wieku 50+.
Osoby, które wezmą udział w wydarzeniu będą mogły wygrać w ramach konkursu atrakcyjne, m.in.: wyjazdy do Hiszpanii z zajęciami Nordic Walking z Biurem Podróży Funclub, bilety do Kina Rialto, bony upominkowe do Café Misja oraz wiele innych.

Przewidzianych jest wiele wydarzeń towarzyszących, m.in.:
•      Pokazy TAI CHI znanych Poznańskich szkół Tai Chi, m.in. pokaz z szablą
•      Kursy Nordic Walking –  instruktorzy Nordic Walking z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking wezmą czynny udział w marszu,  udzielając uczestnikom instrukcji oraz rad
•      Bezpłatne badania kręgosłupa
•      Bezpłatne konsultacje i badania prowadzone przez CenterMed Poznań