Kilkunastu najpopularniejszych przedstawicieli owadziego świata w skali makro do złudzenia przypomina te prawdziwe. Różnią je tylko wymiary i waga, liczone w metrach i dziesiątkach, a nawet setkach kilogramów! Każdy insekt-gigant w Parku Starego Browaru opatrzony jest tabliczką, zawierającą pełną nazwę i intrygujące fakty z jego owadziego życia. Dodatkowo wystawie towarzyszy przesłanie dla dużych i małych: wartościowe cechy charakteru spotykamy zarówno w świecie zwierząt jak i ludzi. Zwiedzający dowiedzą się tu więc m.in. o zaradności jelonka rogacza, wytrwałości rohatyńca nosorożca, niezwykłej spostrzegawczości osy czy opiekuńczości mrówek.

To nie koniec atrakcji przygotowanych przez Stary Browar! 14 lipca i 4 sierpnia o godz. 10.00 odbędą się spotkania pt. „Porozmawiajmy o owadach czyli entomologia dla każdego”. Oczywiście wstęp wolny. „Podziwiając te pogodne giganty, dostrzeżemy różnorodność budowy, której mogłyby im pozazdrościć nawet dinozaury oraz niezwykłość form znacznie wykraczającą poza osiągnięcia współczesnej techniki” – informuje dr hab. Marek Bunalski, Prezes Polskiego Towarzystwa Entomologicznego, który poprowadzi spotkania w Parku Starego Browaru. „Miłośnicy przyrody otrzymają tu impuls do poznawania tajników natury, miłośnicy sztuki znajdą źródło artystycznej inspiracji, a wszyscy zwiedzający otrzymają możliwość obcowania z niezwykłym i tajemniczym światem. Być może dzięki temu zaczniemy uważniej rozglądać się wokół siebie” – dodaje dr hab. Marek Bunalski.

Ekologiczno-edukacyjno-artystyczny projekt „Owady giganty w Parku Starego Browaru” wpisuje się w ideę 50 50 – bazę filozoficzną wszystkich projektów Grażyny Kulczyk, zakładającą, że 50% każdego przedsięwzięcia stanowi sztuka, a drugie 50% determinuje specyfika danego przedsięwzięcia, w tym wypadku biznesu – Starego Browaru. Dzięki takiemu podejściu w miejscach takich jak Stary Browar możliwe jest doświadczanie sztuki w zwykłych, codziennych sytuacjach.

Opiekunami merytorycznymi wystawy „Owady giganty w Parku Starego Browaru” są Polskie Towarzystwo Entomologiczne i Katedra Entomologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu a patronami medialnymi wydarzenia - National Geographic i portal CzasDzieci.pl. Wystawa potrwa od 1 lipca do 31 sierpnia 2012 r. Wstęp wolny.