Filharmonia Szczecińska przypomina wierzchołek góry lodowej. Poznajcie kandydata w plebiscycie „7 nowych cudów Polski”.

Podsumowujemy 5. edycję plebiscytu „7 nowych cudów Polski”. O wyjątkowe wyróżnienie walczyło 16 niezwykłych miejsc w naszym kraju, a wśród nich Filharmonia Szczecińska. Gala rozdania nagród już w piątek, 16.10 wieczorem. Bądźcie z nami! Śledźcie nasze profile na Facebooku i Instagramie

Posłuchaj i popatrz

Oddany w ubiegłym roku do użytku budynek przypomina wierzchołek góry lodowej. I mniej więcej takie robi wrażenie. Doskonała akustyka ma swoje źródło właśnie w specjalnej geometrii ścian i sufitów. Filharmonia Szczecińska uruchamia zmysły: zarówno słuchu, lecz także wzroku.


Fot. PAP

Fot. Filip Kacalski

Niedawno filharmonia zasłużyła sobie na nagrodę im. Miesa van der Rohe, czyli architektonicznego Oscara. Projekt autorstwa barcelońskiej pracowni Estudio Barozzi Veiga. zachwyca pomysłem i przestrzenią. Jest współczesnym pomnikiem zanurzonym w mieście o nieustannie zmieniających się wzorcach ekonomicznych i społecznych – napisano w uzasadnieniu jury.


Fot. Filip Kacalski

To w sumie 12 000 metrów kwadratowych  rozłożonych na czterech kondygnacjach. Sala symfoniczna, zwana również Salą Słoneczną, może pomieścić 953 słuchaczy. Natomiast mniejsza - kameralna - cieszy się mianem „akustycznej perełki”. Czas pogłosu jest zgodny z projektowanym do jednej setnej sekundy! Imponujący wynik.

Głosuj na "7 nowych cudów Polski"

Gala rozdania nagród w plebiscycie 7 Nowych Cudów Polski już w piątek, 16.10 wieczorem. Bądźcie z nami! Śledźcie nasze profile na Facebooku i Instagramie

(hg)