Cel jest szlachetny. Wszystko po to, by dzieci z ubogiej wioski Bundoli również potrafiły pisać i czytać

1 stycznia 2013r. Fundacją Dzieci Afryki otworzyła pierwszy projekt budowy szkoły w ubogiej wiosce w Ghanie. Już w czerwcu 2013r. pomysłodawca i koordynator projektu  – Anna Goworowska planuje lecieć do Ghany, zamieszkać w wiosce i budować ją wraz z mieszkańcami.
- Od dawna moim marzeniem było pojechanie na misję do Afryki, a teraz sama organizuję akcję pomocy. Mam niesamowitą motywację, energię i wiarę w to, że się uda. Zdobyłam już wszystkie potrzebne pozwolenia, mam konkretny plan działania i głowę pełną pomysłów - zdradza Anna Gworkowska pomysłodawczyni akcji. - Zaangażowałam się w 100%, ale chcę również zaangażować w budowę mieszkańców wioski. Każda osoba, która dołączy i wspomoże akcję nawet drobną kwotę, przybliży nas do realizacji celu –dodaje.
O PROJEKCIE:

W Ghanie ponad 66% ludności nie potrafi pisać ani czytać! Pomimo powszechnego obowiązku edukacji brakuje szkół, podręczników i nauczycieli. Wysoki poziom analfabetyzmu, szczególnie na wsiach, skazuje dzieci na spędzeniu swojego życia na pracach fizycznych.
- Brak elektryczności, brak szkoły, brak środków czystości i wody pitnej – tak wygląda życie w Bundoli. Jest to bardzo biedny rejon, rzadko dociera tam pomoc dlatego to właśnie tam postanowiliśmy wybudować szkołę - wyjaśnia Gworkowska.

- Gdy już zbierzemy pieniądze na szkołę, kupuję bilet i lecę do Ghany. Wraz z mieszkańcami angażuję się w budowę szkoły i relacjonuję postępy. Chcę, aby każda osoba, która wpłaci pieniądze na szkołę, widziała co kupiliśmy i ‘poznała’ dzieci, które będą się w niej uczyć. W przerwach między zalewaniem fundamentów i stawianiem ścian chcę sama zbierać dzieci i organizować gry, zabawy i zajęcia artystyczne, na których przygotujemy prace dla darczyńców. Chciałabym, aby każda osoba, która dokona wpłaty mogła otrzymać po moim powrocie podziękowanie. Wierzę, że się uda – przekazuje Anna Goworowska.

JAK DOŁĄCZYĆ A W ZAMIAN DOSTAĆ WŁASNORĘCZNIE PRZYGOTOWANY OBRAZ PRZEZ DZIECI Z GHANY?
Przelew na konto. Każda pomoc jest mile widziana!
Fundacja DZIECI AFRYKI
08 2490 0005 0000 4600 6959 6230
tytuł: "G1 - Budowa szkoły w Ghanie"

oraz przekazanie 1% podatku KRS0000331212. Cel:  „Szkoła w Ghanie”

Za zebrane pieniądze wybudujemy szkołę podstawową. Chcielibyśmy również kupić tablice, kredy, książki, zeszyty, plecaki i mundurki dla pierwszoklasistów.

Więcej informacji na stronie dedykowanej projektowi: www.facebook.com/BudujemyszkolewGhanie
oraz www.dzieciafryki.com

Podaruj dzieciom wiedzę i dołącz do akcji.